Суд визнав незаконним продаж приміщень в центрі Києва оточенню Супруненків
01.08.2016   //   856 Переглядів

Суд визнав недійсним договір купівлі-продажу нежилих приміщень по вул. Б.Хмельницького, 3А, укладений між Головним управлінням комунальної власності міста Києва і ПАТ «АТ «Світанок». Про це свідчить рішення Господарського суду м.Києва від 14 липня.

Йдеться про нежилі приміщення площею 1231 кв.м., придбані на аукціоні у 2010 році за 6,89 млн грн.

Зампрокурора м.Києва стверджує, що мало місце порушення порядку приватизації, а саме строків підготовки об’єкта до приватизації, що не має перевищувати двох місяців. Але у даному випадку рішення про приватизацію приміщень приймалося у 2008 р., а підготовку розпочато аж у 2010 р.

Представники Департаменту комунальної власності пояснили, що наразі у департаменту відсутні будь-які документи щодо приватизації цього приміщення. У зв’язку з цим кошти за приміщення були повернуті покупцю – «АТ «Світанок».

На суді «АТ «Світанок» заперечувало позов. Компанія визнала, що кошти повернулися на її рахунок як помилково перераховані та у зв’язку з відсутністю договору в управлінні. Однак Департамент досі не звертався щодо оплати приміщення на вул. Б.Хмельницького, 3А. Як тільки таке звернення буде, «АТ «Світанок» перерахує кошти. Крім того, в «АТ «Світанок» стверджували, що договір купівлі-продажу був вилучений прокуратурою при виїмці у Київраді ще у 2010 році. Таким чином, прокуратура знала про обставини приватизації і пропустила строк позовної давності.

Судом встановлено, що прокуратура м.Києва веде розслідування кримінального провадження № 42015100000000160 від 11.02.2015 за ч.5 ст.191 ККУ.

З’ясовано, що у 2007-2010 рр. службові особи Київської міської ради та Київської міської держадміністрації організували незаконне, за завідомо заниженою вартістю, привласнення нерухомого майна територіальної громади, чим завдали збитків бюджету міста на понад 255 млн грн.

Оцінщики визначили вартість спірних приміщень як 9,84 млн грн. Однак наказом Головного управління комунальної власності початкову ціну приміщень знижено на 30% – до 6,89 млн грн. Саме за цією стартовою ціною об’єкт на аукціоні купило «АТ «Світанок». В аукціоні брало участь ще ТОВ «Матіс-С», яке пропозицій не подало. Тому аукціон мав бути визнаний таким, що не відбувся.

Зважаючи на порушення при проведенні аукціону, суд вирішив, що договір купівлі-продажу має бути  визнаний недійсним. А твердження «АТ «Світанок» про виїмку документів щодо приватизації об’єкта у 2010 році і пропуск позовної давності суд визнав недоведеними.

Акції «АТ «Світанок» належать ТОВ КУА «Аріво Ессет Менеджмент». Керівником «АТ «Світанок» значиться Лідія Войтенко. КУА «Аріво Ессет Менеджмент» очолює Людмила Яковлєва, яка у 2015 році значилась акціонеркою ПАТ «Асвіо Банк», який контролюють Олександр і В’ячеслав Супруненки.

У 2010 році акції «АТ «Світанок» були записані на Олександра Науменка, менеджера ТОВ «Еквіс», що контролювалося братами Супруненками. У 2011-2014 рр. акції «АТ «Світанок» належали кіпрській компанії «Пагал Iнвестментс Лiмiтед», яка була акціонером «Асвіо Банку» Супруненків.

В’ячеслав Супруненко – у минулому депутат Київради, колишній зять екс-мера Києва Леоніда Черновецького. Олександр Супруненко сьогодні є позафракційним народним депутатом.