Єдінці змушують «Укрзалізницю» заплатити 10 мільйонів, аби зберегти міноритарну частку в страховому «Інтер-полісі»
01.08.2016   //   472 Переглядів

Загальні збори ПрАТ «Страхова Компанiя «Iнтер-Полiс» прийняли рішення про розміщення додаткової емісії акцій, частину яких має викупити ПАТ «Українська залізниця». Відповідні дані оприлюднені у системі SMIDA.

Відповідне рішення було прийнято 28 квітня «для поповнення обiгових коштiв та полiпшення лiквiдностi i платоспроможностi компанії».

інтерполіс

Станом на 31 липня у SMIDA ще нема даних про зміни у акціонерному складі чи повідомлення про результат розміщення акцій.

Розмiр зареєстрованого Статутного капiталу «Інтер-поліса» на момент прийняття рiшення про розмiщення додаткової кiлькостi акцiй становив 7,35 млн грн.

Вся додаткова емісія 29 341 акцій становить 8,80 млн грн., якби акції розміщувались по номінальній вартості акцій 300 грн. за штуку.

Однак розміщення акцій, за рішенням зборів акціонерів, було призначено по значно вищій ціні – 783,18 грн. Цю вартість було визначено «незалежним оцінювачем», назви якого немає у повідомленні. Відтак загальна вартість допемісії становить 22,97 млн грн.

Наразі ДП «Укрзалізничпостач» володіє 42% акцій «Інтер-поліса». Відтак держпідприємство має заплатити 9,61 млн грн. за викуп акцій з допемісії для збереження своєї частки у статутному капіталі страхової компанії. При цьому «Укрзалізничпостач» продовжить мати менше 50% і без згоди інших акціонерів не зможе приймати вигідні державному акціонеру рішення.

Також акціонерами «Інтер-Полісу» є кіпрська фірма «Ей.Бi.Сi. Контрейдiнг (Оуверсiз) Лiмiтед» (10,71%) і ТОВ «Iнтер-Контакт» (39, 27%). Це дані SMIDA станом на 1 квартал 2016 р.

Кінцевими бенефіціарами кіпрської фірми вказані Нг Чінг Ю з Гонконгу і Стеліос Йордамліс з Кіпру.

Першим засновником «Інтер-Контакту» був Олександр Єдін, колишній нардеп з кіровоградського округу (1998-2014), входив до фракцій БЮТ та Партії регіонів.

Нині засновниками «Інтер-контакту» значаться Олексій Гончаров (був депутатським помічником Єдіна у чотирьох скликаннях), Вікторія Плішко (також співвласниця ТОВ «Предславинське», ТОВ «Зазим’я плюс», ТОВ «Зелене містечко») і кіпрська компанія «Хайджоб трейдінг лімітед», чиїм бенефіціаром вказаний вищезгаданий Стеліос Йордамліс.