Прокуратура не повернула державі тисячі гектарів лісів Пшонки та Арбузова
26.07.2016   //  

Прокуратура пропустила строк позовної давності і вже не поверне державі 15 тис.га мисливських угідь, виявила Надія Бурдєй у розслідуванні для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

У 2014 році ЗМІ повідомили, що прокуратура ніби-то повернула державі угіддя, що перебували у користуванні компанії «Укрмістобудпроект», записаної на помічників нардепа-регіонала та сина екс-генпрокурора Артема Пшонку.

пшонка пшонка1

Суд у 2014 справді повернув угіддя державі, оскільки прокуратура довела, що пшонківці вирубували дерева під будівництво котеджу та лазні без дозволу. Відтак, суд розірвав договір між «Укрмістбудпроектом» і київським обласним управлінням лісового та мисливського господарства. Люди Пшонки  намагались оскаржити рішення суду, але програли.

Попри розірвання угоди з лісництвом, залишилось в силі рішення Київської обласної ради про виділення мисливських угідь. Це ключовий документ, оскільки саме рішенням обласної ради виділяється земля під мисливські угіддя.

пшонка2

Перший позов суд відхилив, оскільки прокуратура не вказала свій код ЄДРПОУ і проштампувала не всі документи. Загалом розгляд цієї справи переносили сім разів. І в червні 2016 року апеляційний господарський суд Києва відмовив прокуратурі у поверненні лісу державі.

Суд визнав, мисливські угіддя надавались компанії помічників Пшонки із порушеннями: фірма оформила  гектари без погодження з власниками та користувачами полів і городів, на яких знаходяться угіддя. Але позов прокуратури не задовольнили через пропущений строк позовної давності.

Хоча саме у 2014 році прокуратура почала судитись із компанією помічників Пшонки, позов не містив вимоги скасувати рішення облради. Відтак, через помилку прокуратури люди екс-генпрокурора продовжать хазяйнувати у лісах Київської області.

Не вдалось повернути і ліс, що знаходиться в оренді родини екс-голови НБУ Сергія Арбузова. У квітні 2015 року ГПУ повідомила, що прокуратура Київщини повернула державі 18 га лісу, який банкір отримав в оренду на 49 років від Київської обласної держадміністрації.

арбузов имение арбузов имениее

Лісову ділянку в межах Дмитрівської сільської ради Києво-Святошинського району оформили на батька банкіра Геннадія Арбузова. Вона розташована відразу за будинком, який також записаний на батька.

арбузов имение1 арбузов имение2 арбузов имение3

На початку 2015 року прокуратура звернулась до суду з вимогою повернути ліс у власність держави, оскільки Арбузови вирубували дерева і обнесли ліс залізобетонним парканом. Перша інстанція позов відхилила. Натомість апеляція повернула ліс державі.

Однак, на етапі касації, суд встановив, що двометровий залізобетонний паркан посеред лісу Арбузови встановили з дозволу ДП «Київське лісове господарство». Тобто, згідно рішенню суду, саме лісове господарство дозволило батькові банкіра зводити посеред лісу огорожу. Твердження про рубку дерев суд також визнає помилковим.

Ще одну ділянку, площею 30 га, у тому ж лісі, отримав Андрій Лисичкін. Чоловік прописаний у Донецьку, за однією адресою із братом Арбузова – Вадимом Баголою. Також Лисичкін працював в ПАТ «Український бізнес банк», в якому Сергій Арбузов займав посаду голови правління.

Гектар лісу Лисичкін вже оформив у власність.