Фірма не змогла скасувати штраф АМКУ за «розпиляний» тендер «Київдорсервісу»
22.07.2016   //  

Суд залишив у силі рішення Антимонопольного комітету щодо антиконкурентних дій ТОВ «Белфорт-Системс» і ТОВ «Укрдортехносервіс» на тендері КП «Київдорсервіс». Про це свідчить рішення Господарського суду м.Києва від 8 липня.

У квітні 2015 р. «Укрдортехносервіс» став переможцем торгів «Київдорсервісу» щодо закупівлі плівки світоповертаючої, несвітлоповертаючої і траспортної. Вартість договору склала 0,46 млн грн. У березні 2016 р. АМКУ визнав, що «Укрдортехносервіс» узгоджував на цьому тендері свої дії з фірмою «Белфорт-Системс», що була єдиним конкурентом. Антимонопольний комітет оштрафував учасників торгів на 68 тис грн. кожного.

«Укрдортехносервіс» не погодився з рішенням АМКУ і звернувся до суду про його скасування. Однак суд, проаналізувавши матеріали справи, у позові відмовив.

АМКУ, приймаючи рішення, виходив із того, що обидві фірми залучали одну і ту ж особу до збору документів, одночасно зверталися до державних органів за довідками, мають сталі господарські відносини, а також спільних працівників, що обіймають керівні посади.

Зокрема, директор і засновник «Укрдортехносервісу» на період проведення закупівлі (січень-березень 2015 р.) отримував дохід у «Белфорт-Системс» як самозайнята особа.

Крім того, обидві фірми подали у своїх пропозиціях гарантійні листи на плівку від одного виробника – ТОВ «ЗМ». При цьому встановлено, що у 2014-2015 рр. між фірмою-переможцем «Укрдортехносервіс» і «ЗМ», що позиціонується як виробник, господарських відносин не існувало.

Натомість відомо, що «Белфорт-Системс» мало угоду з компанією «ЗМ» щодо поставки плівки з метою подальшого перепродажу.

Директором і засновником «Укрдортехносервісу» є Дмитро Чубатий.

«Белфорт-Системс» до початку 2015 р. була оформлена на Євгена Скобченка. У 2015 р. фірма змінила адресу реєстрації з Києва на м.Ірпінь Київської області, а новими засновниками значаться Алішер Ашуров і Умрбєк Манглібаєв з Узбекистану.