МОЗ виграло 54 мільйони у «Вектор Фарми» за зрив поставки ліків
14.07.2016   //  

Суд видав рішення про стягнення з ТОВ «Фіоліс трейд ЛТД» 53,90 млн грн. на користь Міністерства охорони здоров’я. Про це свідчить рішення Господарського суду Київської області від 21 червня.

У 2014 році Міністерство охорони здоров’я уклало договір з компанією «Вектор Фарма» яку потім перейменували у «Фіоліс трейд ЛТД», на поставку антиретровірусних препаратів з Індії на суму 52,65 млн грн.

За товар зробили 100% передоплату у гривні, а ліки мали бути поставлені до 21 червня 2015 року. Однак постачальник свої зобов’язання повністю не виконав. Було поставлено ліків тільки на 10,56 млн грн.

Натомість фірма звернулася до МОЗу з пропозицією укласти додаткову угоду і збільшити вартість товару до 62,86 млн грн. Вона послалася на те, що через зростання курсу долара і обмеження НБУ не могла придбати долари для розрахунків із виробником медпрепаратів – індійською компанією «Ранбаксі Лабароторіз Лімітед».

Оскільки МОЗ відмовився збільшувати ціну, «Фіоліс трейд ЛТД» зверталася до суду, але позов програла.

У зв’язку з неповним виконанням договору поставки Міністерство охорони здоров’я подало позов про стягнення 42,09 млн грн. попередньої оплати. Суд цю вимогу задовольнив, а також стягнув 8,16 млн грн. пені і 3,65 млн грн. штрафу.

Також МОЗ хотів стягнути 2,95 млн грн. інфляційних втрат. Однак суд цю вимогу не задовольнив, вказавши, що стягнення з продавця суми попередньої оплати, перерахованої за договором купівлі-продажу, не є грошовим зобов’язанням у розумінні ст. 625 Цивільного кодексу.