НАБУ взялось за тендер залізниці на чверть мільярда, виграний «прокладкою» з «дельтою» у 15-20%
13.07.2016   //  

Суд дав доступ детективам Національного антикорупційного бюро до документів ПАТ «Українська залізниця» щодо закупівлі стрілочних переводів у ТОВ «Арго» на 226,2 млн грн. Про це свідчить ухвала Солом’янського райсуду м.Києва від 8 червня.

У квітні цього року Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» уклала договір вартістю 226,19 млн грн. з ТОВ «Арго» на придбання стрілочних переводів, башмакоскидачів, пристрію зрівнювального.

В рамках кримінального провадження № 52016000000000089 від 31.03.2016 встановлено, що компанія «Арго» продавала стрілочні переводи виробництва ПАТ  «Дніпропетровський стрілочний завод». Причому у виробника товар на 15-20% дешевший. За загальним обсягом постачання це складає різницю в 35 млн. грн.

«Наші гроші» також фіксували, що закупівельні ціни були на 10-20% вищі від тендеру у липні 2015 року, коли замовлення залізниці отримали українські виробники стрілочних переводів – ТОВ «Трансінвест Холдинг» Ріната Ахметова і ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод». Акціонером останнього раніше був Загід Краснов, а тепер акції записано на кіпрські компанії.

Детективи вважають, що працівники «ЦЗВ» діяли всупереч інтересам держпідприємства, неправильно обрали процедуру закупівлі, уклали договір з невиробником продукції, чим вчинили розтрату коштів державного підприємства.

Суд дав НАБУ доступ до документації конкурсних торгів, протоколів засідання тендерного комітету, пропозицій учасників, договору поставки, первинних бухгалтерських документів по контракту та ін.

Фірма «Арго» незадовго до перемоги на тендері змінила адресу реєстрації (з вул. Філатова, 22/8 у Києві на вул. Басейну, 5б), а також засновників. Раніше засновниками були Сергій Комаров з Красного Луча на Луганщині та В’ячеслав Шатило з Овруча на Житомирщині. Новим власником став Антон Шевченко з Фастова.

Відомо, про схоже провадження Генпрокуратури. Справа стосувалася придбання залізницею устаткування через посередника з переплатою у 36,97 млн грн. Виробником був так само «Дніпропетровський стрілочний завод», а посередником – ТОВ «Дніпрозалізничпостачання». Власник останнього – Дмитро Абрамов – раніше був акціонером «Дніпропетровського стрілочного заводу».

Нагадаємо, 12 липня НАБУ повідомило про викриття схеми заволодіння державними коштами під час проведення держзакупівель «Укрзалізничпостачем» (так до 2016 року називалась філія «ЦЗВ»). Службові особи спільно з представниками суб’єктів господарювання штучно завищували вартість предметів закупівлі на суму понад 20 млн грн (при ціні договору поставки близько 55 млн грн), забезпечували оплату, легалізували одержані кошти.

Наразі детективи НАБУ у порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України затримали колишнього заступника директора «Укрзалізничпостачу» – голову комітету з конкурсних торгів і діючого начальника профільного відділу ДП – члена комітету з конкурсних торгів. Дане кримінальне провадження було розпочато детективами у січні 2016 року.