Протеже Кононенка увійде до керівництва Миколаївського морпорту
05.07.2016   //  
Сергій Пінькас

Сергій Пінькас

Колишній перший заступник гендиректора концерну «Укроборонпром» Сергій Пінькас буде призначений до керівництва Миколаївського морського порту. Про це на прес-конференції заявив начальник адміністрації Миколаївського морпорту Олександр Дем’яненко, передають «НикВести».

Дем’яненко пояснив свій вибір кандидатури Пінькаса тим, що той «керівник з великим досвідом».

Від «Наших грошей»

В 2012-2014 роках Сергій Пінькас був першим заступником мера Цюрупінська (тепер Олешки, Херсонська область), де відповідав за сферу ЖКГ. Місцевим мешканцям він запам’ятався, зокрема, введенням плати за користуванням ліфтами.

Після перемоги на президентських виборах Петра Порошенка Пінькас був призначений на посаду першого заступника гендиректора державного концерну «Укроборонпром», який очолив його земляк з Херсонської області Роман Романов. Останній був керівником штабу Порошенка на Херсонщині та торгував автомобілями «Хюндай», які в Україні збирає корпорація «Богдан» Олега Гладковського, співвласником котрої раніше був Порошенко. Саме Гладковський як перший заступник секретаря РНБО відповідає за ОПК та торгівлю зброєю.

В кінці 2015 року Пінькас звільнився з концерну. За офіційною версією – через скорочення його посади. Але ЗМІ стверджували, що цьому передував конфлікт Пінькаса з Романовим. В тому числі, через розбіжності в ситуації з призначенням батька Пінькаса – Володимира Пінькаса, керівником Херсонського державного заводу «Палада». Пінькас-старший, пропрацювавши все життя в пенітенціарної системі, став переможцем кадрового конкурсу, де комісію з відбору очолював його син. Після широкого розголосу цієї історії Пінькас-старший звільнився з заводу.

В свою чергу, Сергій Пінькас на початку цього року став фігурантом скандалу, внаслідок якого тодішній міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромивичус заявив про рішення піти у відставку. Причиною цього він назвав кадровий тиск на нього першого заступника фракції «БПП «Солідарність» Ігоря Кононенка- бізнес-партнера Порошенка. За словами нардепа з цієї фракції Сергія Лещенка, Кононенко лобіював призначення Пінькаса до Мінекономрозвитку в якості «наглядача». За даними «Дзеркала тижня», Кононенко пропонував Абромивичусу призначити Пінькаса на посаду першого заступника міністра з питань оборонно-промислового комплексу.

В червні міністерство інфраструктури призначило керівником «Миколаївського морського торгівельного порту» Олександра Дем’яненка. Останні п’ять років він працював в Фонді держмайна на посаді заступника керівників різних департаментів. До того був співзасновником ТОВ «Юридична фірма «Гамбіт», а ще раніше служив в СБУ.