Після скандалу офшорники перейменували лондонську «прокладку» і продовжили отримувати мільйони «Електроважмашу»
21.06.2016   //  

ДП «Електроважмаш» 14 червня уклав угоду з компанією «Industrial Fields Limited» (Велика Британія) про поставку сталі на 104,69 млн руб., або 39,59 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Замовили 4 позиції сталевого прокату. Найменування товару та ціни за одиницю у звіті про укладання договору не вказані.

За даними британського реєстру, «Industrial Fields Limited» до 21 грудня 2015 р. називалася «ATG Overseas Ltd».

ATG Overseas LtdIndustrial Fields Limited - atg overseas ltd

Ця компанія, зареєстрована в Лондоні у 2005 р. на домініканський офшор «West-East Plc», відома як постачальник «Електроважмашу» принаймні з 2011 р.

Вона змінила назву після виходу розслідування програми «Схеми» про контракти заводу.

У 2005-2006 рр.. фірмою керував москвич Андрій Соболєв. До лютого 2013 р. директором  значилась москвичка Ольга Курлаєва, а потім – Edward Petre-Mears.

За даними британської газети «The Guardian», Едвард Петре-Мірс та його партнер Сара Петре-Мірс представляють одну з найбільших у світі імперій офшорних компаній, де вони діють від імені анонімних клієнтів. Вони відомі як директори понад 2000 компаній. Як повідомив пресі директор британського реєстраційного агентства, Петре-Мірс мають подвійне громадянство островів Сент-Кіттс і Невіс. Журналісти з’ясували, що одним із клієнтів Петре-Мірс є російський мільярдер Володимир Антонов.

Нарешті, у грудні 2015 р. директором став Тоні Петров Алексієв (Toni Petrov Aleksiev) із Болгарії 1966 р. нар. Він очолював московське представництво АО «Динамо» АО Болгарія, якого наразі немає в російському реєстрі юросіб. Однак за його адресою досі прописане ТОВ «Динамо Групп» Ольги Алексієвої.

Уже під новою назвою компанія 13 квітня отримала підряд заводу на послуги сертифікації продукції за 3,97 млн руб.

Нагадаємо, півроку тому міністр економ розвитку Айварас Абромавічус домігся звільнення Володимира Глушакова з посади директора «Електроважмашу». Тоді стало відомо, що експортні потоки державного заводу були заведені на британські фірми «Pitfield Traders» і «ATG Overseas», а ті за більшою ціною перепродували продукцію «Електроважмашу» російській фірмі «Елмаш-ЛТО» для подальшої реалізації у Росії. Нині в.о. директора «Електроважмашу» є Дмитро Костюк, який був замдиректора заводу при Глушакову. Однак кадрова ротація не змінила експортної схеми. За даними джерела «Наших грошей» на митниці, продукція «Електроважмашу» продовжує йти через британські фірми на адресу «Елмаш-ЛТО».