Миколаївські атомники разом з підрядником привласнили 13,5 мільйонів на харчуванні
16.06.2016   //  

Службові особи «Южно-Української АЕС» та ПП «Южноукраїнський комбінат харчування» нанесли економічні збитки державі на суму понад 13,5 млн грн. Про це свідчить ухвала Южноукраїнського міського суду Миколаївської області від 8 червня.

7 травня 2015 року Южно-Українська АЕС і ПП «Южноукраїнський комбінат харчування» уклали договір про надання послуг з організації лікувально-профілактичного харчування і продовольчого забезпечення на суму 31 млн грн. Головою конкурсних торгів був в.о. головного інженера ЮУАЕС Володимир Бандурко.

Як встановило досудове розслідування, фірма вносила до актів виконаних робіт недостовірні дані, безпідставно завищуючи у 2,5-3 рази вартість витрат, загалом на 13,5 млн грн.

У матеріалах справи відзначається, що завищення вартості робіт відбулося ще на етапі проведення закупівлі. Представники фірми і АЕС вступили в змову і сформували очікувану вартість закупівлі зі значним завищенням, після чого акцептували пропозицію «Южноукраїнського комбінату харчування», який, до того ж, вказав недостовірні дані в тендерній документації.

Отримані від АЕС гроші ПП «Южноукраїнський комбінат харчування» у подальшому перераховувало на рахунки фіктивних фірм – ТОВ «Маренгоні», ТОВ «Трейд-Маркет БМ», ТОВ «Інтер-Лайт», ТОВ «Глорі-Мотор», ТОВ «Кардіан Торг» та ТОВ «Південь-Річмаркет».

Досудове розслідування проводить Южноукраїнський відділ Первомайської місцевої прокуратури Миколаївської області.

Засновником і директором ПП «Южноукраїнський комбінат харчування» є Валентина Єрьоменко. За даними «Вісника держзакупівель», протягом 2009-2016 рр підприємство виграло тендери на суму 136,41 млн грн, з яких 131,92 млн грн – у підприємств «Енергоатома».