НАБУ взялось за тюремників, які розбагатіли на годуванні зеків лайном замість нормальної їжі
13.06.2016   //   312 Переглядів

Високопосадовці Державної пенітенціарної служби України організували злочинну схему з привласнення бюджетних коштів на тендерах із закупівлі харчування для ув’язнених. Про це свідчить ухвала Солом’янського райсуду м. Києва від 31 травня.

У ході досудового розслідування в рамках провадження №42015000000002331 від 25 жовтня 2015 року встановлено, що для отримання неправомірної вигоди високопосадовці використовують ряд підприємств: ТОВ «Гран-терра», ТОВ «Сінтезпродсервіс», ТОВ «Маріоніка», ТОВ «Лекка», ТОВ «ЮА Лакшми», ТОВ «Ольміра», ТОВ «Кадар-Маркет», ТОВ «Поділля Промпостач», ТОВ «Торговий дім «Нерей», ТОВ «Славпродукт», ТОВ «Торговий дім «Черкаська продовольча компанія», ТОВ «Виробничо – комерційна фірма «ВМ», ТОВ «Максіс плюс».

Отримані з держбюджету кошти частково виводяться у тіньовий обіг шляхом переведення в готівку через поточні рахунки підприємств з ознаками «фіктивності» (за надання маркетингових, консультаційних та інших видів послуг, які насправді не надаються).

Слідчі встановили, що службові особи ДПтС України протягом 2014 -2015 років особисто готували документацію майбутніх конкурсних торгів з урахуванням інтересів та виробничих потужностей вказаних вище підприємств.

У результаті до установ ДПтСУ постачалася продукція, в тому числі консерви, якість яких не відповідає вимогам ТУ та ДСТУ, зазначеним у тендерній документації. Вартість продукції, що поставлялась, фактично була в декілька разів менше, ніж мала бути.

Поза тим, встановлено, що високопосадовці ДПтС організували схему вимагання хабарів від централізованих постачальників продуктів харчування, а саме: ТОВ «Гран-Терра», ТОВ «Поділля Промпостач» та ТОВ «Торговий дім «Нерей».

Суд 31 травня надав детективам НАБУ доступ до банківських рахунків ТОВ «Гран-Терра».

Слідчі вказують, що вказані підприємства протягом 2014 -2015 років виграли декілька тендерів на поставку продуктів харчування до установ ДПтС України на загальну суму понад 120 млн грн.

Разом з тим дані «Вісника держзакупівель» показують в рази більшу суму – 610,41 млн грн, з яких у вказаний період тендери на 295,26 млн грн виграло ТОВ «Поділля Промпостач», на 129,99 млн грн – ТД «Нерей», 96,85 млн грн – ТОВ «Маріоніка», 66,7 млн грн – ТОВ «Сінтезпродсервіс», 45,05 млн грн – ТОВ «Гран-терра» і 12,55 млн грн – ТОВ «Лекка».

Відзначимо, що «Сінтезпродсервіс» зареєстрований у Донецьку, а «Маріоніка» – у с. Опитне Донецької області. Ці фірми раніше пов’язували з екс-міністром регіонального розвитку Анатолієм Близнюком. Детальніше про найбільших постачальників харчів Державної пенітенціарної служби читайте тут.

З березня по серпень 2014 року Державну пенітенціарну службу очолював Сергій Старенький. У серпні 2015-го ДПСУ очолив Володимир Палагнюк. З травня цього року обов’язки голови виконує перший заступник Палагнюка – Петро Лейковський.