Луценко дав партнеру Яреми керівну посаду в Генпрокуратурі
09.06.2016   //  

Костянтин Моргун, який входить в оточення екс-генпрокурора Віталія Яреми, призначений начальником Департаменту інформаційних технологій, документального та матеріально-технічного забезпечення Генеральної прокуратури. Рішення від 31 травня оприлюднене на сайті ГПУ.

У 2014 р. Моргун очолював департамент ресурсного забезпечення Державної служби з надзвичайних ситуацій. Цю посаду він залишив після корупційного скандалу з керівниками ДСНС щодо закупівлі палива. Згодом стало відомо, що призначення головою ДСНС Сергія Бочковського лобіював Віталій Ярема, коли був віце-прем’єр міністром.

Дружина Костянтина Моргуна – Леся – має частку у ТОВ «Лан-Переяслав», співвласником якого є брат екс-генпрокуророра Віталія Яреми – Олександр. У 2015 році директором фірми «Лан-Переяслав» став Сергій Гарбарук, якого судили за виведення з держвласності 74 га лісового фонду. Прокуратура не змогла довести вину Гарбарука і його виправдали.

Сам Костянтин Моргун значиться контролером благодійної організації «Закон і честь». Другим її контролером є Геннадій Ільїн, який у 2014-2015 рр. був депутатом Київської міської ради від фракції «УДАР-Солідарність». Раніше його називали колишнім бригадиром угрупування Салохи та екс-начальником охорони Порошенка.

Геннадій Ільїн є бізнес-партнером родини Анатолія Даниленка, колишнього заступника генпрокурора Віталія Яреми. Зокрема, Ільїн спільно з дружиною Даниленка через ТОВ «Класик» володіє торговим центром на Львівській площі, який збудували під приводом реконструкції фонтану. Син Геннадія Ільїна – Микита – є прокурором прокуратури Подільського району Києва.