ГПУ раптом не змогла довести Печерському судді хабар депутата Київради, який організував схему поборів зі столичних АЗС
06.06.2016   //  

даниленкоКримінальне провадження відносно екс-депутат Київради від «УДАРу» Віталія Даниленка, якого звинувачували в організації схеми вимагання хабарів з власників столичних автозаправочних станцій, закрито. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду від 26 травня.

Прокурор ГПУ закрив кримінальне провадження стосовно Даниленка 13 квітня «у зв’язку з невстановленням доказів для доведення їх винуватості в суді і вичерпанням можливості їх отримати».

26 травня суд повернув адвокату Даниленка Олександру Лисаку заставу у розмірі 1,04 млн грн, яку той вніс 10 серпня за депутата.

Нагадаємо, Віталій Даниленко, який у квітні 2015 року очолив тимчасову контрольну комісію Київради з перевірки київських АЗС, був затриманий працівниками СБУ і ГПУ 4 серпня того ж року при одержанні хабара. У ході слідчих дій у депутата і його спільників було вилучено понад 4 млн грн. Лише в автомобілі, яким керував Даниленко та який формально належить його дружині Юлії, було виявлено 177 тис грн, майже $13 тис, 20 польських злотих та 50 євро.

Під час досудового розслідування було встановлено, що Даниленко створив злочинну схему, яка полягала в отриманні хабарів від директорів та власників АЗС Києва за не проведення перевірок та їх подальше безперешкодне функціонування. У липні від власників однієї з фірм депутат вимагав 5 коп./л із реалізованого скрапленого газу, а за умови вирішення питання щодо можливості збільшення ціни скрапленого газу – ще 10 коп. з літра реалізованого скрапленого газу за кожні 50 коп. збільшення ціни.

Кошти передавалися у конвертах через посередників, а також перераховувалися на рахунки ПП «У.К.Р.-ГЕО», засновником якого донедавна була Юлія Даниленко. До 2012 року засновником фірми був сам Віталій Даниленко. Наразі засновник фірми змінений – ним став Валерій Божко. ПП «У.К.Р.-ГЕО» з 22 квітня цього року ліквідується.

Даниленка пов’язують з екс-секретарем Київради Олесем Довгим, який зараз є народним депутатом (група «Воля народу»). Довгий брав активну участь у діяльності ГО «Школа боротьби» Даниленка. А деякі ЗМІ називали Даниленка і Довгого співзасновниками організації.

У червні 2015 року мер Києва Віталій Кличко заявив про незаконне розміщення у столиці 200 газових заправок.

На судовому засіданні Генпрокуратуру представляла прокурор Юлія Ломакіна.

Слідчим суддею був Олег  Білоцерківець, який у 2014 році відпустив на волю підручних керівника Держцентру зайнятості Володимира Галицького, які проходили по справі по багатомільйонні розкрадання та хабарництво. Також Білоцерківець у 2012 році засудив трьох хлопців за символічне смаження яєчні на Вічному вогні у столичному Парку Слави.