«Прокладці» дали 134 мільйони на скандальне житло для метрополітенівців у Голосіївському районі Києва
02.06.2016   //  

КП «Спецжитлофонд» 30 травня за результатами тендеру замовив ТОВ «Скайбуд Груп» будівництво житла за 134,44 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Торік підрядником стало ТОВ «Інвестиційно-будівельна компанія «Інтеграл Груп», але в березні комунальники розірвали договір, заплативши фірмі 279 тис грн.

Ділянка по пр. Голосіївському,74

проектДо березня 2017 року зведуть 25-поверховий будинок для працівників КП «Київський метрополітен» і ПАТ «Київметробуд» на 230 квартир по просп. Голосіївському (40-річчя Жовтня), 74.

Влаштують трансформаторну підстанцію, стоянку, велосипедний, дитячий і спортивний майданчики, а також майданчики для відпочинку дорослих і сушіння білизни. Вирубають 43 дерева і шість – пересадять.

Загальна площа квартир і нежитлових приміщень – 13 136 кв. м. Відтак будівництво коштує 10 235 грн. за «квадрат». За даними «ЛІГА.net», собівартість зведення житла в Києві в лютому становила 10 540 грн./кв. м.

Відстань від стін до виходу зі станції метро «Голосіївська» дорівнює 16 м, а до споруди тунельної вентиляції – 14 м. Неподалік є старі похилені багатоповерхівки, жителі яких протестували проти будівництва і підписували петицію про заборону. Водночас метрополітен, забудовник і екс-підрядник запевняли у його безпечності.

«Скайбуд Груп» зі статутним капіталом 500 грн. створили у червні 2015 р. Фірма продавалася на біржі за $4 550. Нині її записано на Олександра Безкровного з м. Миронівка на Київщині, який із березня значиться керівником.

В одному офісі з нею прописані ТОВ «Весат Груп», ТОВ «ДК Ацтек» і ТОВ «Теана».

Раніше компанія не вигравала торгів, однак 30 травня «Спецжитлофонд» замовив їй  реконструкцію будинку за 34,48 млн грн. При цьому суперником було ТОВ «Еко-Буд-Трейд».

Нині ж єдиним конкурентом було ТОВ «Варда Спецбуд Монтаж». Фірму зі статутним капіталом 1 тис грн. створили в кінці 2014 р. Артем Молчанов із села Доманівка на Миколаївщині та Олександр Кириченко з села Росава на Київщині.

Дмитро Кириченко, прописаний там само в Росаві, був першозасновником «Еко-Буд-Трейд».

Нинішній власник «Еко-Буд-Трейд» Максим Половко через ланцюжок партнерів пов’язаний із компаніями, близькими до директора КП «Житлоінвестбуд-УКБ» В’ячеслава Непопа та Михайла Голиці – екс-очільника Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА та президента АТ «ХК «Київміськбуд».

Крім того, на Олександра Кириченка записане ТОВ «Віді Трейд», від імені якого киянам приходили підроблені квитанції на оплату ремонту під’їздів.

Нині фірма належить киянину Максиму Кузьменку. Він також володіє ТОВ «Житло Будівництво Інвестиції» і ТОВ «Укрфінанс-Інвест» (стара назва – «Компанія з управління активами Укрміськбуд-Фінанс»).

У 2015 р. Кузьменко висувався в Київраду від партії ВО «Батьківщина».

Нещодавно «Спецжитлофонд» замовив фірмі ліцей у Дарницькому р-ні за 84,28 млн грн.