Поліція перевіряє фірми, які поставляли залізниці білизну з чого попало
30.05.2016   //  

Слідчому Національної поліції надали доступ до документів компаній, які у червні 2014 року виграли тендер ДП «Укрзалізничпостач» на постачання білизни. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м.Києва від 29 квітня.

У червні 2014 року «Укрзалізничпостач» провів тендер на придбання комплектів постільної білизни з бязі з набивним малюнком, комплекти постільної білизни з сатину набивного.

Переможцями закупівлі стали ПП «Швейна фабрика «Авітекс» (лот 1) – 10,89 млн грн., ТОВ «Текстиль-Контакт» (лот 2) – 10,05 млн грн., ТОВ «Нікатекс-Трейд» (лот 3) – 10,04 млн грн., TOB «ICO» (лоти 4-5) – 12,44 млн грн.

Для виготовлення продукції по лотах 1-3 (простирадла та наволочки бавовняні, рушники вафельні) мали використовувати  бязь вибілену набивну зі 100% бавовни-волокна, поверхневої щільності 146г/м.кв.

Вказана тканина не виготовляється жодним підприємством Євразії згідно ДСТУ, ГОСТ 29298:2008, окрім ВАТ «Текстерно». Однак жодна із фірм-переможців торгів таку тканину у «Текстерно» не купувала.

Встановлено, що «Нікатекс-Трейд» частково виконало замовлення і поставило товар на склад у м.Фастів, вул. Шевченка,48.

Для з’ясування походження товару, а також обсягів поставок Укрзалізничпостачу, суд дав слідчому доступ до фінансово-господарської документації щодо взаємовідносин ДП «Укрзалізничпостач» і «Швейна фабрика «Авітекс», «Текстиль-Контакт», «Нікатекс-Трейд».

Власником «Текстиль-Контакт» є киянин Олександр Соколовський.

«Нікатекс-Трейд» у 2014 році належала киянці Наталії Ковальчук і була зареєстрована в Києві. Сьогодні «Нікатекс-Трейд» має офіційну адресу у Сєвєродонецьку, а засновником значиться Роман Ткачук із Черкаської області.

«Швейна фабрика «Авітекс» зареєстрована у Дніпропетровську на Олександра Яцюту.