Київводресурс зацікавив прокуратуру роздачею 5 мільйонів на укріплення гідроспоруд посеред зими
28.05.2016   //   561 Переглядів

Начальник Управління водних ресурсів у м. Києві та Київській області Микола Урупа і один із його заступників, зловживаючи владою, наприкінці 2015 року уклали неправомірні договори на суму майже 5 млн грн в інтересах двох фірм. Про це свідчить ухвала Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 16 травня.

8 грудня Управління уклало договір з ТОВ «Євротехнології Груп» на суму 4,34 млн грн. Фірма мала виконати роботи з поліпшення технічного стану та благоустрою водойми в с. Блиставиця Бородянського району Київської області з метою захисту від підтоплення прилеглих територій в строк до 31.12.2015.

Слідчі наголошують, що проведення вказаних робіт в зимовий період суперечить всім технологічних нормам їх проведення. Крім того, основним видом діяльності «Євротехнології Груп» є будівництво житлових та нежитлових споруд.

28 грудня Управління уклало договір з ТОВ «Трубіжводексплуатація» на суму 403 тис грн. Фірма мала провести виконати роботи з реконструкції осушувальної системи та будівництво комплексу гідротехнічних водовідвідних споруд з метою захисту від підтоплення сільськогосподарських угідь на території смт. Згурівка Київської області в строк до 31.12.2016.

У той же день, 28 грудня, сторони підписали акт приймання виконаних робіт на суму 218 тис грн, а наступного дня фірма вже отримала оплату. При цьому проведення вказаних робіт в зимовий період знову ж таки суперечить всім технологічних нормам їх проведення.

За даними слідства, роботи по вказаних договорах проводились частково чи взагалі не проводились, хоча акти виконаних робіт підписувались сторонами та кошти перераховувалися.

У травні слідчий суддя надав прокурору відділу прокуратури Київської області дозвіл на проведення обшуку у приміщенні ТОВ «Трубіжводексплуатація».

ТОВ «Євротехнології Груп» у 2011 році заснували Тарас Бойправ і Роман Говорун. До 2014 року директором фірми був Владислав Карпінський, а надалі – Тарас Бойправ. У 2013 році фірма виграла підряд від Управління водних ресурсів у Києві та області на суму 2,01 млн грн, і у 2015 році – 4,34 млн грн.

Засновниками ТОВ «Трубіжводексплуатація» є колишній Голова Державного агентства водних ресурсів України Віктор Сташук (24,5%), начальник Трубізького міжрайонного управління водного господарства Юрій Стасюк (50,5%) і Микола Батенко (25%), який є директором фірми.

Юрій Стасюк у 2010-2015 рр був депутатом Київської обласної ради (до 2014 року входив до фракції Партії регіонів). Ще з 1990-х він очолює Трубізьке міжрайонне управління водного господарства. Воно розташоване у смт. Баришівка (Київська обл.) по вул. Торфяна, 20.

По сусідству по вул. Торфяна, 20А зареєстрована і «Трубіжводексплуатація». Ця фірма неодноразово брала участь у закупівлях, що проводились Управлінням водних ресурсів у м. Києві та Київській області (Київводресурсів) та ставала їх переможцем. Протягом 2009-2011 рр «Трубіжводексплуатація» підряди на суму 8,79 млн грн, з яких 6,16 млн грн – в Київводресурсів.