Півгектара землі «Вінницякіно» вивели під приватну забудову
27.05.2016   //   213 Переглядів

Фірма дружини депутата орендувала півгектара у КП «Вінницякіно» і тепер земля приватизована і забудована. Про це пише Інга Фляжнікова у газеті «20 хвилин».

У 2000 році КП «Вінницякіно» отримало держакт на користування 1,5 га землі на вул.Ботанічній у Вінниці.

У 2009 році рішенням міськради у підприємства вилучили 0,5 га і передали їх в оренду «Дельта-Аруст».

А вже у 2010 році землю вилучили в «Дельта-Аруст» і безоплатно роздали у власність п’ятьом громадянам по 0,1 га кожному.

Сьогодні на вказаній земельній ділянці є сім приватних будинків. Один із власників повідомив журналістам, що купував уже готовий будинок. Тому журналістка припускає, що забудовою займалася фірма-орендар «Дельта-Аруст», а потім землю приватизували люди, які купили тут будинки.

Аналогічно у 2007 році «Дельта-Аруст» отримало в оренду на 49 років 0,2 га землі, які були вилучені міськрадою у Вінницької обласної клінічної лікарні Пирогова. Прокуратура намагалася скасувати це рішення міської ради як незаконне, стверджуючи, що розпорядником майна лікарні є Вінницька облрада. Але суд у позові відмовив. Сьогодні на вилученій у «Пироговки» землі розмістився магазин «АТБ».

З 2012 року власником «Дельта-Аруст» є ТОВ «АТБ-Інвест». Перед цим засновницею «Дельта-Аруст» була Наталія Задорожнюк – дружина депутата міськради від «Європейської партії» Павла Задорожнюка. У 2009 році, коли «Дельта-Аруст» отримало землю в оренду, Павло Задорожнюк був керівником постійної комісії з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони природи і депутатом від Блоку Юлії Тимошенко.

Керівником підприємства «Вінницякіно» з 1998 року є Микола Безносюк.

Від «Наших грошей»:

Власником «Дельта-Аруст» є ТОВ «АТБ-Інвест». Останнє належить ТОВ «Еліна» і кіпрській компанії Veg Holdings Limited.

Фірма «Еліна» оформлена на ту ж кіпрську компанію – Veg Holdings Limited. Засновником останньої є ATB Holding GMBH. Власниками останнього є Геннадій Буткевич, Віктор Карачун, Євгеній Єрмаков – власники мережі супермаркетів «АТБ».