Суд арештував копійки клерка, якому «шиють» замах на розтрату півмільярда «кіотських» грошей
26.05.2016   //  

Суд арештував гроші, знайдені у будинку, де проживає завідувач сектору державних закупівель ДП «Українські екологічні інвестиції». Про це свідчить ухвала Солом’янського райсуду м.Києва від 19 травня.

16 травня детективи Національного антикорупційного бюро затримали Романа Кравченка, секретаря тендерного комітету і завідувача сектору держзакупівель «Укрекоінвесту».

Як повідомляється в ухвалі суду, чиновника затримали у будинку в селі Софіївська Борщагівка, за місцем фактичного проживання. При обшуку в будинку виявили $540 і €8230.

За даними слідчих, завідувач сектору держзакупівель «Укрекоінвесту» мав намір заволодіти державними коштами, виділеними на закупівлю послуг переоснащення світильників бюджетних закладів на основі LED-технологій.

Для цього він особисто взяв участь у формуванні пакету документів для подання пропозицій конкурсних торгів компаній, що підконтрольні йому та іншим невстановленим особам. Йдеться про ТОВ «Агротехбуд», ТОВ «Алікорн» і ТОВ «Прімакс».

18 травня Соломянський райсуд призначив підозрюваному Кравченку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів. Розмір застави склав 1,60 млн грн.

18-19 грудня 2015 р. ДП «Українські екологічні інвестиції» акцептувало тендерні пропозиції ТОВ «Агротехбуд» на суму 480,01 млн грн. Незадовго перед торгами фірма змінила власника і ним став Олексій Алтунін, прописаний в окупованому Донецьку.

Після розголошення подробиць згаданого тендеру Антимонопольний комітет зобов’язав «Укрекоінвест» його відмінити.

Національне антикорупційне бюро розслідує кримінальне провадження щодо службових осіб ДП «Укрекоінвест», які у змові зі службовими особами Міністерства екології та природних ресурсів і ТОВ «Агротехбуд», вчинили замах на розтрату коштів, отриманих Україною в рамках виконання зобов’язань сторін Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, на загальну суму 480,01 млн. грн.

Після оприлюднення даних про такі результати конкурсу було звільнено в.о. міністра екології Сергія Курикіна.

Наразі немає жодних даних чи проходить по справі Владислав Вежніна, який на момент тендеру очолював департамент кліматичної політики Міністерства екології. Саме його збирався також покарати тодішній прем’єр-мінітр Арсеній Яценюк. Однак після прем’єрської заяви Вежнін пішов на лікарняний і його не могли звільнити, поки не звільнили з уряду самого Яценюка.

Владислав Вежнін раніше відав готельним напрямком бізнесу «Ukrainian Hotels» у складі корпорації «Астрон Україна» Юрія Кирилова.

Кирилов у 2000-х роках намагався розвивати виробництво енергозберігаючих лампочок «Газотрон Люкс» (ТМ Lummax, завод у Рівне) за кредитні кошти банку «Надра». Однак під час кризи 2008 року цей бізнес зруйнувався.

За даними ЗМІ, саме на «Астрон-Україна» Кирилова у 2000-х роках виводились активи ліквідованої фірми «Торгівля і інвестиції». Вона раніше називалась «Торговий дім» і була заснована Миколою Мартиненком у 1990-х роках. Кирилов був у «Торговому домі» головою наглядової ради. Компанія займалась поставкою російського ядерного палива для українських АЕС.

Нині Мартиненко вважається одним з найвпливовіших політичних партнерів Арсенія Яценюка. У груді він склав депутатський мандат, будучи членом фракції і партії «Народний Фронт». Відставка відбулась після звинувачень Мартиненка у хабарництві з боку швейцарської прокуратури.