ФДМУ не зміг стягнути з «приватівського» «Нафтохіміка» 7 мільйонів дивідендів для держави
17.05.2016   //  

Вищий госпсуд відмовився стягнути з ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» (Івано-Франківська область) 7,03 млн грн дивідендів на користь держави. Про це свідчить постанова від 11 травня.

22 лютого 2006 року збори акціонерів «Нафтохіміка» затвердили прибуток підприємства за 2005 рік у розмірі 78,77 млн грн. При цьому було вирішено 34% прибутку (27,03 млн грн) спрямувати на виплату дивідендів, з яких державі з її часткою у 26% належало 7,03 млн грн.

Фонд держмайна звернувся до суду, вказуючи на те, що «Нафтохімік» сплатив на користь держави 7,76 млн грн чистого прибутку за результатами діяльності у 2004-2005 рр, але не сплатив 7,03 млн грн дивідендів. ФДМУ наголошує, що законом про держбюджет на 2006 рік і постановами Кабміну не передбачено можливості взаємозаліку частини чистого прибутку і дивідендів, нарахованих на державні корпоративні права.

Справа розглядалася судами неодноразово із рішеннями як на користь ФДМУ, так і на користь «Нафтохіміка». Врешті, у травні цього року ВГСУ відмовився зобов’язувати «Нафтохімік Прикарпаття» виплатити Фонду держмайна дивіденди.

ВГСУ виходив з того, що рішенням зборів акціонерів «Нафтохіміка» від 22 лютого 2006 року було затверджено сплату 7,03 млн грн дивідендів. При цьому цим же рішенням було вирішено зарахувати 7,01 млн грн, які були переведені до держбюджету як частина прибутку, як сплату частини нарахованих дивідендів.

Суд наголошує, що затвердження річної фінансової звітності, розподіл прибутку і збитків товариства належить до виключної компетенції загальних зборів акціонерів. А вказане рішення зборів «Нафтохіміка» не визнане недійсними в судовому порядку та є чинним, відтак є обов’язковим для всіх акціонерів, в т.ч. і для ФДМУ.

ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» контролює група «Приват». По 19% акцій підприємства мають афілійовані з групою компанії з Віргінських островів – Rommannor Investments Ltd, Weavernal Holdings Ltd и Deneiro Ventures Ltd; 14% належить ще одній віргінській компанії Dommennium Enterprices Ltd. Фонду держмайна належить 26% акцій.

Головою правління «Нафтохіміка» з квітня 2006 року є Олександр Шиляєв. До того головою правління кілька років був Олександр Лазорко. Станом на 2002 рік Лазорко був членом правління, комерційним директором «Нафтохіміка», водночас Ігор Коломойський був членом спостережної ради підприємства, а головою правління – Ігор Палиця, який нині очолює Волинську облраду.