Оточення Труханова відсудило 30 гектарів на березі моря, подаровані міністром оборони Марчуком перед відставкою
16.05.2016   //  

Суд залишив у користуванні Дачно-будівельного кооперативу «Чорноморська Рів’єра» земельні ділянки площею 31,25 га, які, як стверджує військова прокуратура, незаконно вибули з володіння держави. Про це свідчить постанова Одеського апеляційного госпсуду від 28 квітня.

Військовий прокурор Одеського гарнізону і Міноборони просили визнати недійсним договір оренди, за яким Чорноморська селищна рада у 2006 році передала 31,25 га в оренду на 49 років фірмі «Чорноморська Рів’єра» для будівництва та експлуатації культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних об’єктів.

800

Прокурор і представники Міноборони заявляють, що селищна рада не мала права розпоряджатися землями оборони – відповідно до держакту 1983 року квартирно-експлуатаційний відділ  Одеси отримав у постійне користування 4382 га в цьому районі. Сюди ж входить і передана фірмі ділянка.

Однак, як встановили суди, 22 вересня 2004 року міністр оборони Євген Марчук листом повідомив голову Чорноморської селищної ради про відмову від 137 га із земель Чабанського полігону і передачу їх у запас селищної ради. Наступного дня після цього листа Марчук був відправлений у відставку.

Суд першої інстанції визнав передачу землі селищній раді за заявою міністра без згоди на це Кабміну незаконною. Однак відмовив у розірванні договору оренди через сплив позовної давності.

У свою чергу суд апеляційної інстанції змінив мотив відмови. Він вказав, що станом на 2006 рік ділянка перебувала у складі земель селищної ради, і позивачі цю обставину не спростували. При цьому вони не оспорювали рішення селищної ради про прийом 137 га до земель запасу, яке залишається дійсним, які рішення про виділення ділянки кооперативу.

Засновниками Обслуговуючого кооперативу «Дачно-будівельний кооператив «Чорноморська Рів’єра» є Євген Коновалов, Олена Коновалова і депутат Одеської міськради Юрій Шумахер.

Шумахер пройшов в міськраду за списками партії «Довіряй ділам» Геннадія Труханова. Коновалов теж балотувався по цих списках, але до ради не потрапив.

У 2011-2012 рр разом із Шумахером співзасновником «Чорноморської Рів’єри» було ТОВ «Арк Спа», директором якого була донька мера Одеси Катерина Труханова, а засновниками – Юрій Шумахер і ТОВ «Інвестиційна група «Рост». «Арк Спа» було ліквідоване у 2014 році.

Інвестиційна група «Рост» з 2014 року теж перебуває у стані припинення. Її засновниками є Юрій Шумахер і компанія «Соєр і Брантон Лтд» (Тортола), засновником якої значиться панамець Санчез Антарес Максіміно.

У 2012 році Юрій Шумахер був співзаносником ТОВ «Алькор-S» разом з Андрієм Іванчо. Останній разом з Геннадієм Трухановим є співзасновниками ГО «Українська федерація таїландського боксу Муей-Тай».