Київрада своєю бездіяльністю продовжила оренду частини парку на Грушевського під неіснуючий шаховий клуб
16.05.2016   //   494 Переглядів

Суд поновив фірмі «Каданс Компані» договір оренди ділянки у Центральному парку культури та відпочинку по вул. Грушевського,3 у Києві ще на 15 років. Про це свідчить постанова Київського апеляційного госпсуду від 14 квітня.

У 1999 році «Каданс Компані» отримала ділянку площею 0,10 га у парку в оренду на 15 років для реконструкції та подальшої експлуатації шахового клубу. Раніше тут розташовувався павільйон для гри в шахи, який згорів.

Проектом передбачалось будівництво триповерхової будівлі загальною площею 2,1 тис. кв. м з двома підземними рівнями. У будівлі планували підземний паркінг на 5-6 машиномісць, спортзал, приміщення для проведення міжнародних шахових турнірів, зал для спілкування з пресою, а також приміщення для релаксації гросмейстерів.

У 2014 році фірма звернулася до Київради із заявою про поновлення договору на той же термін і на тих же умовах, однак жодної відповіді не отримала.

Суди перших двох інстанцій визнали договір оренди поновленим. Вони виходили з того, що «Каданс Компані» мала переважне право на це. А головне, Київрада не надала жодного листа-заперечення проти поновлення оренди. При цьому після закінчення строку дії договору фірма продовжувала користуватися ділянкою і сплачувати орендні платежі. У матеріалах справи немає даних про їх розмір, і чи збільшувалася плата за 15 років. У поновленому договорі розмір орендної плати встановлений у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки ділянки (ця оцінка теж не вказана).

Суд не прийняв доводи Київради про те, що шаховий клуб досі не збудований, оскільки в договорі не встановлено конкретного строку будівництва. Між тим «Каданс Компані» надала суду інформацію про те, що вона розробила проектну документацію клубу, отримала згоду КП по утриманню зелених насаджень Печерського району столиці на підключення до каналізаційної мережі, отримала позитивний висновок комплексної державної експертизи, отримала містобудівні умови та обмеження забудови ділянки, провела обстеження зелених насаджень і погодила їх видалення, а також у 2010 році отримала дозвіл на виконання будівельних робіт.

Зауважимо, що у 2011 році столична Держекоінспекція оштрафувала «Каданс Компані» на 7 тис грн за знищення трьох лип і чотирьох кущів чагарнику на орендованій ділянці.

У січні 2015 року Київрада ввела заборону на будівництво та продаж земельних ділянок під нове будівництво в межах буферної зони Києво-Печерської Лаври і Софії Київської. Як вказують чиновники, ділянка підпадає під цей мораторій. Однак суд визнав недоведеним, що вказана земля входить в буферну зону. Крім того, рішення Київради про мораторій було прийняте вже після поновлення договору – суд визнав договір поновленим з 30 червня 2014 року.

Нинішніми засновниками ТОВ «Каданс Компані» є кіпрська компанія «Намбел Холдінгс Лімітед» (99,9%) і ТОВ «Наукове товариство «Борей» (0,1%).

Засновниками останнього є Петер Вегер з Німеччини, Андрій Романюк зі Швейцарії, а також кияни Євген Венгер, Віктор Мельник, Валентин Попов і Борис Романюк.

Кінцевими власниками «Намбел Холдінгс Лімітед» значаться киянка Владислава Молчанова та литовці Марина Позднякова і Раймондас Тумєнас.

Раймондас Тумєнас – це колишній акціонер виробника соків «Сандора», який у 2013 році придбав девелоперську компанію «Столиця груп» (Stolitsa Group).

Владислава Молчанова є бізнес-партнером депутата Київради Дениса Москаля, який у 2011-2014 рр очолював Партію Зелених України. Станом на 2006 рік Молчанова була гендиректором будівельної компанії «Столиця», станом на 2013-й – управляючий партнер компанії.