Готельєру Кличка залишили під забудову 30 гектарів лісу під Борисполем
13.05.2016   //   511 Переглядів

Вищий госпсуд залишив 29,94 га лісу першої категорії Бориспільського держлісгоспу у користуванні трьох споріднених фірм, які отримали цю землю під забудову. Про це свідчить постанова суду від 28 квітня.

У жовтні 2004 року Київська ОДА погодила передачу на користь ПП «Принт», ПП «Гросс» і ПП «Беріг» трьох лісових ділянок по 9,98 га кожна на території Гірської сільради в оренду на 49 років – для будівництва та обслуговування житлових будинків. Договори з фірмами підписав голова Бориспільської РДА Михайло Пензай. Ділянки було вилучено з постійного користування Бориспільського держлісгоспу.

У липні минулого року госпсуд зобов’язав фірми повернути землю державі, оскільки ОДА вилучила фактично суцільну лісову ділянку, змінивши її цільове призначення. А розпоряджатися лісовими ділянками понад 10 га має право лише Кабмін. Крім того, у 2006 році у всіх трьох фірм з’явився єдиний власник – ТОВ «Укрінвестсоціалбуд».

Та Київський апеляційний госпсуд (суддя М.Л. Яковлєв), постанову якого залишив без змін ВГСУ (судді О.В. Яценко, М.В. Данилова і Т.Б. Данилова), це рішення скасував. Він виходив з того, що засновниками фірм на момент передачі землі були різні люди, а Київська ОДА мала право розпоряджатися лісовими ділянками площею до 10 га.

Всі три фірми були створені у травні-червні 2004 року. На момент підписання договорів оренди у жовтні 2004-го засновником «Принту» був Василь Шкляренко, «Гросса» – Оксана Кострицька, «Берігу» – Ганна Шкляренко. Усі вони – селяни з Васильківського району Київщини.

У 2006 році засновником усіх трьох фірм став «Укрінвестсоціалбуд». Разом з тим наприкінці 2006-го у ПП «Гросс» засновником стало ТОВ «Укрбудсоціалінвест», засновником якого є кіпрська компанія «Рейтбьорд Холдінгз Лімітед», а керівником – Сергій Паламарчук.

«Принт», «Гросс» і «Беріг» з березня 2010 року зареєстровані за однією адресою – Київ, вул. Дмитрівська, 62/20. Статут кожного з них становить 500 грн. Керівником усіх трьох підприємств з 2009 року є Могильов Сергій Миколайович.

Засновником ТОВ «Укрінвестсоціалбуд» є компанія «Себастіан Холдігз , Інк» з о. Теркс і Кайкос (80%) і Руслан Олексенко (20%), який також є керівником фірми. Руслан Олексенко відомий як топ-менеджер готельно-розважального бізнесу братів Віталія та Володимира Кличків. У 2015 р готель «11 Mirrors» (Київ, вул. Б. Хмельницького, 34), спільний проект Володимира Кличка і Руслана Олексенка, отримав міжнародну відзнаку 2015 Travellers’ Choice.