СБУ перевіряє, як «Чорноморнафтогаз» епохи Кацуб купив бурову втричі дорожче її вартості
05.05.2016   //  

Служба безпеки України підозрює службових осіб ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» у змові з посадовцями ПП «Фірма «Ломар», що призвело до незаконного заволодіння державним коштами в сумі 58,19 млн грн.

Про це стало відомо з ухвал Херсонського міського суду.

15 листопада 2011 ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» та «Фірма «Ломар» без проведення конкурсних торгів уклали договір поставки бурової установки «МОD 750D-М-W г/п 125» виробництва ТОВ «Діскавері-бурове обладнання (Україна)» (Стрий, Львівська область). Установку потрібно було поставити до бази промислового забезпечення «Внуково» в Криму. Вартість угоди склала 99,98 млн грн.

Пізніше, 23 грудня 2011 року «Фірма «Ломар» та «Діскавері – бурове обладнання (Україна)» уклали договір поставки вказаної моделі бурової установки. За договором, її вартість склала 41,79 млн грн.

В листопаді 2012 працівники «Діскавері – бурове обладнання (Україна)» поставили та змонтували установку в Криму.

За даними слідства, собівартість бурової установки «МОD 750D-М-W г/п 125» виробництва ТОВ «Діскавері-бурове обладнання (Україна)» складала є 34, 83 млн. грн.

В 2011 році «Фірма «Ломар» належала мешканцю Харківської області Дмитру Плахотнікову, хоча сама компанія була прописана в Сімферополі. В липні 2012 року засновником і керівником фірми став Ігор Козлов з Харкова.

«Фірма Ломар» в 2011-2012 роках входила до групи підприємств, зареєстрованих в Криму на мешканців Харківщини, які постійно між собою розігрували тендеру «Чорноморнафтогазу».

Фірма почала отримувати держзамовлення в квітні 2011 року і по жовтень 2012 року отримала їх на суму 293,91 млн грн. З жовтня 2012 року фірма не вигравала тендерів.

В 2010 році заступником директора з економічних питань «Чорноморнафтогазу» було призначено Олександра Кацубу, депутата Харківської міськради від Партії регіонів. Його брат Сергій Кацуба, депутат Київської облради від Партії регіонів, на той час очолював департамент забезпечення матеріально-технічним ресурсами, роботами та послугами «Нафтогазу «України», в жовтні 2012 року його було обрано до Верховної Ради. Після цього Сергій на посаді в «Нафтогазі» змінив Олександр Кацуба.

З 2015 року обоє братів знаходяться в розшуку МВС, яких те підозрює у привласненні коштів у великих розмірах. Зокрема, Олександр Кацуба підозрюється у розтраті коштів «Нафтогазу» у розмірі 284,5 млн грн. під час проведення сейсморозвідувальних робіт.

Батько братів – Володимир Кацуба сьогодні є народним депутатом і входить до депутатської групи «Партія «Відродження», яку очолює Віталій Хомутиннік. За даними ЗМІ, діяльність депгрупи «Відродження» контролюється бізнесменом Ігорем Коломойським.

З початку 2014 року Автономна Республіка Крим окупована Російською Федерацією.