Замміністра екології став чиновник Злочевського, який був у тендерному комітеті при злитті 50 мільйонів за безкоштовні фото
26.04.2016   //  

Віктор Канцурак призначений заступником Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака. Відповідне розпорядження 20 квітня підписав прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

З вересня 2014 року Канцурак працював у Секретаріаті Кабінету міністрів. Тоді Остап Семерак був міністром Кабміну. Останній рік Канцурак очолював Департамент з питань безпеки життєдіяльності, охорони навколишнього природного середовища та агропромислового комплексу.

Інша інформація про кар’єру Канцурака у довідці на урядовому порталі з невідомих причин відсутня.

канцурак

За даними «Посіпак», Віктор Канцурак у 2000-х роках був помічником нардепа Миколи Лісіна (Партія регіонів) – бізнес-партнера Миколи Злочевського. Згодом Канцурак мав посвідчення помічника від нардепів Костянтина Бондарєва (БЮТ, банк «Велес», горілка «Бондарев») та Геннадія Федоряка (Партія регіонів, був головою правління «Чернівцігазу»).

За часів Януковича Канцурак був директором Департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів, яке очолював спочатку Микола Злочевський, а потім Едуард Ставицький.

У цій якості у 2011 році Канцурак входив до складу тендерного комітету Міністерства під час закупівлі супутникових знімків території України у австрійської фірми «Austroplan Austrian Engineering GMBH» за 49,38 млн грн. Тоді на торги подавала заявку Харківська Національна академія міського господарства, яка пропонувала ці фото за 250 тис грн. Дешевизна пояснювалась тим, що запитувані Мінекології космічні зйомки території України вже були проведені різними світовими структурами и знаходились у вільному доступі в мережі інтернет. Однак тендерний комітет під формальним приводом відхилив заявку державної української установи на користь австрійської фірми (див. повний текст звіту про закупівлю).

Відповідальним за проведення тендеру був заступник Канцурака по Департаменту заповідної справи Ігор Іваненко. Тендерний комітет очолював замміністра Дмитро Мормуль, який після Майдану став помічником нардепа Віталія Чепіноги.

З приводу космічної оборудки Національне антикорупційне бюро веде кримінальне провадження. За даними «Центру протидії корупції», Генеральна прокуратура по цій та іншій справі допомогла Злочевському уникнути відповідальності.