Прокуратура відкрила справу на керівника управління Херсонської ОДА за підробку документів на тендері в 8 мільйонів
24.04.2016   //  

Прокуратура розслідує кримінальне провадження щодо керівника управління капітального будівництва Херсонської облдержадміністрації, якого підозрює у службовій підробці під час проведення тендеру вартістю 8,06 млн грн.

Про це стало відомо з ухвали Суворовський районний суд м. Херсона.

В вересні 2015 року Управління капітального будівництва ХОДА провело тендер на  здійснення капітального ремонту будинків і споруд Херсонського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Приміщення центру знаходиться за  м.Херсон, вул. Бєлінського, 6.

За результатами торгів перемогу отримало ПМП «Віра», яке пропонувало виконати роботи за 7,2 млн грн. Але пізніше, на підставі листів- роз’яснень УКБ ХОДА, переможець тендеру відмовився від укладення договору підряду. В той же день тендерний комітет оголосив переможцем іншого учасникам – ПП ««Строительная компания «Вершина», пропозиція якого була майже на мільйон дорожчою – 8,06 млн грн. В кінці вересня начальник УКБ ХОДА та директор «Вершини» уклали договір підряду.

Вже через тиждень на рахунок «СК «Вершина» двома траншами були перераховані кошти на загальну суму близько 5,0 млн грн. Із них половина коштів була визначена як аванс, друга як оплата обладнання. Решту робіт на суму понад 3,1 млн грн. було профінансовано у жовтні – грудні 2015.

В свою чергу, прокуратура встановила, що будівля екстреної медичної допомоги та медицини катастроф є пам’яткою архітектури місцевого значення та знаходиться під охороною. Відповідно, проведення будівельних робіт тут відноситься до 4 категорії складності.

За думкою прокуратури, керівник управління достовірно знав, що для проведення робіт на пам’ятці архітектури будівельники повинні мати відповідну ліцензію. Але не включив цю вимогу до кваліфікаційної документації торгів. Тим самим, завідомо знизив вимоги до учасників торгів, що призвело до незаконного використання 8,06 млн грн.

Суд дозволив прокуратурі доступ до документів Управління капітального будівництва ХОДА що стосуються тендеру з капітального ремонту центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в Херсоні.

З лютого 2015 року керівником УБК є Сергій Рудченко. На останніх місцевих виборах він балотувався до Херсонської обласної ради від «БПП «Солідарність», але депутатом не став.

Власником ПП «СК Вершина» є Ірина Біляченко, а керівником Сергій Біляченко. «ВДЗ» не містить дані про отримання фірмою інших державних замовлень.

Власниками ПМП «Віра» є Алла Ляхова, Роман Ляхов та Олена Осьмук. «Віра» раніше отримала декілька держзамовлень на ремонтні роботи на території Херсонської області.