«Укрзалізниця» замовила єремєєвцям дизелю на півтора мільярда
24.03.2016   //   102 Переглядів

Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» 18 березня за результатами тендеру замовила ТОВ «Вог Аеро Джет» дизельного палива на 1,40 млрд грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Протягом року поставлять 100 тис тонн дизелю по 13 959 грн. за тонну.

Це на 18% дешевше від середньої оптової ціни, яка, за даними «OilNews», становить 16 970 грн./т.

Замовник і постачальник можуть збільшувати ціну палива на 10% додатковою угодою у випадку зміни ринкової кон’юнктури.

Конкурентами були ПП «Окко-Бізнес Контракт», ТОВ «Елемент Нафта», ТОВ «Торговий Дім «Сокар Україна», ТОВ «Ольміра» і ТОВ «Дніпрозбуд».

Фірми «Окко-Бізнес Контракт» і «Елемент Нафта» подавали скарги в АМКУ, вимагаючи перевірити пропозиції одна одної та переможця і скасувати акцепт. Однак антимонопольники дозволили залізниці завершити тендер підписанням угоди.

«Вог Аеро Джет» входить у групу «Континіум» покійного нардепа Ігоря Єрємєєва, яка останніми роками є монополістом паливних тендерів «Укрзалізниці».

«Елемент Нафта» належить Борису Ганджі – київському гонщику та екс-співробітнику російського холдингу «ТНК-ВР». Вона відноситься до дніпропетровсько-київської паливної групи фірм Полюс-Манго-Елемент. З іншою фірмою групи – ТОВ «Елемент-СА» – «Укрзалізничпостач» судився через невиконання угоди вартістю майже в півмільярда гривень.

На минулому залізничному тендері «Елемент Нафта» пропонувала паливо, закуплене в «Окко-Бізнес Контракт» Віталія Антонова (концерн «ГалНафтогаз»).

Тоді закупівлю відмінили після скасування прив’язки ціни палива до котирувань світових цін у системі Platts та валютного курсу (докладніше у статті «Бійня за заправку «Укрзалізниці»).