Партнерські фірми розіграли 4 мільйони на реагенти для «Дніпро-Кіровоград» по завищеній ціні (додано)
21.03.2016   //   662 Переглядів

Обласне комунальне виробниче підприємство «Дніпро-Кіровоград» 14 березня акцептувало тендерну пропозицію ТОВ «Торговий будинок «Аква – Холдинг» щодо постачання гідрооксихлориду алюмінію на суму 3,57 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Згідно технічної документації, переможець повинен протягом 2016 року поставити на склади ОКВП «Дніпро-Кіровоград» у селищі Ревівка, Світловодського р-ну, Кіроворадської області 370 тон гідрооксихлориду алюмінію, котрий використовується для підготовки води господарсько-питного призначення.

Акцептована пропозиція виявилася на 10% дорожчою від очікуваної вартості тендеру.

У разі підписання договору, котрий має бути заключний не пізніше 16 квітня, вартість однієї тонни гідрооксихлориду алюмінію для ОКВП «Дніпро-Кіровоград» складатиме 9,66 тис грн.

Це значно дорожче, ніж «Аква-Холдинг» поставляє комунальним установам в інших обласних центрах.

Наприклад, 9 березня фірма уклала угоду з КП «Чернівціводоканал» про постачання 200 тон гідрооксихлориду алюмінію за ціною 7,32 тис грн./т.

8 лютого «Аква-Холдинг» уклало угоду з КП «Марганецьке виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Дніпропетровської обласної ради» на поставку 200 тон гідрооксихлориду алюмінію по 7,44 тис грн./т,

Єдиним конкурентом ТОВ «Торговий будинок «Аква – Холдинг» на торгах виступило ТДВ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт», пропозиція якого була дорожчою. Власниками фірми є дніпропетровські бізнесмени Олександр Константинов, Леонід Лівшиць та Євген Острейко, «Голдфокс Юроп Дівіжн ЛТД» з пропискою на Белізі, кіпрська «Поліпром Ассетс (КІПР) Лімітед» та ТОВ НВП «Поліпром». Юридична адреса останнього – Дніпропетровськ, вул. Комсомольська, б. 5, повністю співпадає з юридичною адресою переможця тендеру – ТОВ «Торговий будинок «Аква-Холдинг». За цією ж адресою прописана ще одна фірма власника «Аква-Холдинг» Сергія Івановича Астахова – ТОВ «Поліпром-інвест».

На користь зв’зків між учасниками тендеру говорить й телефонний номер +380567700483 котрий в держреєстрі вказаний як контактний номер ще однієї фірми Астахова – ТОВ ТПК «Укрхімекспорт». Також цей номер є контактним телефоном співзасновника ТОВ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт» – ТОВ НВП «Поліпром».

За даними «ВДЗ», останні два роки переможцями тендерів комунальних установ на постачання гідрооксихлориду алюмінію  є ТОВ «Торговий будинок «Аква – Холдинг» або ТДВ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт». Дешевші пропозиції їх конкурентів відхиляються конкурсними комітетами через невідповідність кваліфікаційним умовам.

Після публікації новини до редакції «Наших грошей» надійшов лист за підписом генерального директора ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Романа Ілика.

В листі сказано, що у ціні буковинських комунальників нібито не враховано вартість доставки гідрооксихлориду алюмінію, а це відстань в 1100 км.

Крім того, кіровоградське підприємство купило коагулянт з вищим показником концентрації. Також підприємство вказало, що є помилкою вважати ТОВ «Торговий будинок «Аква-Холдинг» та «ПХЗ «Коагулянт», бо вони не попадають під жодне визначення «партнерські фірми» закону «Про здійснення державних закупівель».

Від «Наших грошей»:

По-перше, документацією конкурсних торгів «Чернівціводоканал» місцем постачання товару передбачене село Вікно,  2-й підйом водогону «Дністер – Чернівці» Чернівецької області. Інформація про додаткові витрати комунальників на перевезення коагулянту відсутня. Тобто буковинці платять за хімікат разом з доставкою дешевше, ніж кіровоградці.

По-друге, техзавданням на тендери передбачено, що масова частка основної речовини в перерахунку на Al2O3 % для «Дніпро-Кіровоград» складає 17(±0,5), а для «Чернівціводоканал» 16((±0,5), густина при 20°С,г/см³ є одинаковою – 1,36, як і масова доля хлоридів. Тобто, характеристики товару дуже схожі.

По-третє, про партнерство фірм свідчать не тільки вищезгадані спільні контакти, але й інші факти. Наприклад, за даними сайту групи компаній «Поліпром», до неї входять як завод «Коагулянт», так і «Аква-Холдинг». Крім того, співзасновник «Аква-Холдинг» – ТОВ з іноземними інвестиціями «Євроленд» прописаний за однією адресою з ТДВ «Перечинський ЛХК»– по вул. Червоноармійська, 25 у м. Перечин Закарпатської обл. Співзасновником останньої є Євген Острейко – співвласник «ПХЗ «Коагулянт» .