Коханка Януковича має віддати державі збудовані в дитячому санаторії ігрову залу, басейн і котельню
16.03.2016   //   95 Переглядів

Суд визнав право власності Міністерства економічного розвитку та торгівлі України на реконструйоване майно дитячого санаторію, що було оформлене як приватна власність ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Славутич». Про це свідчить постанова Київського апеляційного господарського суду від 3 березня.

У вересні 2010 року Держкомпанія «Артем» передала в оренду «Дитячому оздоровчому комплексу санаторного типу «Славутич» нерухоме майно загальною площею 2142 кв м по вул. Героїв Дніпра, 1 в с. Циблі Переяслав-Хмельницького району Київської області. Орендна плата склала 2265 грн на місяць і мала коригуватися в залежності від інфляції. У матеріалах суду є дані про продовження терміну оренди до кінця травня 2014 року.

Фірма з дозволу «Артема» провела реконструкцію санаторію, у результаті якої площа приміщень збільшилася до 6226 кв м.

У грудні 2012 року виконком Циблівської сільради задовольнив клопотання фірми і видав їй свідоцтво про право власності на реконструйоване майно санаторію.

Суд встановив, що фірма правомірно провела реконструкцію. Однак за законом вона мала право на відшкодування вартості витрат або на їх зарахування в рахунок орендної плати, а не на отримання реконструйованого майна у власність.

Тим більше, що фірма через суд стягнула з держави вартість цих витрат – 17,92 млн грн. Ці гроші має виплатити ДП «Український державний науково-технічний і проектний інститут промислових технологій», якому у 2013 році міністерство передало на баланс вказаний санаторій замість «Артему».

Відтак, суд визнав право власності держави на реконструйоване майно санаторію – ігрову залу (другий та третій поверхи спального корпусу), модульну котельню, фізкультурний комплекс з басейном, зоокуток, спортивний майданчик (футбольне поле, тенісний майданчик), дитячий майданчик та огорожу.

Зауважимо, що заступник Генпрокурора через суд оскаржує договір оренди приміщень санаторію площею 2142 кв м від 2010 року. Вищий госпсуд призначив розгляд справи на 17 березня.

Засновниками ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Славутич» є Ганна Клименко (0,04%) і Всеукраїнський благодійний фонд «Дорога майбутнього» (99,96%), який належить Любові Полєжай, цивільній дружині екс-президента Віктора Януковича.