У Полтаві розслідують, як сбушник контролював фірму, що наживалася на «Укргазвидобуванні»
14.03.2016   //   572 Переглядів

Слідче управління ГУ Національної поліції в Полтавській області розслідують розкрадання державних коштів колишнім керівником ДП «Полтавське управління геофізичних робіт», його заступником, а також представниками фірми «Полтавська геофізична компанія». Про це свідчить ухвала Октябрського районного суду м. Полтави від 29 лютого.

Протягом 2009-2012 років ТОВ «Полтавська геофізична компанія» виступала виконавцем промислово-геофізичних досліджень та прострілювально-вибухових робіт для ДК «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України». За даними «Вісника держзакупівль», лише в жовтні 2010-го фірма отримала підряд вартістю 46,61 млн грн.

Оскільки фірма не мала кваліфікованого персоналу та необхідного обладнання, вона наймала субпідрядником та фактичним виконавцем робіт держпідприємство «Полтавське управління геофізичних робіт», яке було її номінальним суперником на тендерах «Укргазвидобування».

За даними слідства, фірма, зокрема, не оплатила держпідприємству роботи за договором від 15.09.2009. Торік суд стягнув з неї 2,82 млн грн боргу і штрафів. Однак витребувати ці гроші неможливо, бо «Полтавської геофізичної компанії» немає за місцем реєстрації, ніякого нерухомого та рухомого майна за нею не зареєстровано.

ТОВ «Полтавська геофізична компанія» у 2008 році заснували Руслан Меджидов, Олександр Рябоконь, Василь Солодун і Світлана Солодун.

Слідство встановило, що до створення і керування діяльністю фірми має пряме відношення Солодун Сергій Васильович, який на той час працював в Управлінні СБУ в Полтавській області. Він здійснював контроль по лінії паливо-енергетичного комплексу, в тому числі за ДП «Полтавське управління геофізичних робіт» і діяльністю тогочасного директора Володимира Гладуна.

У 2011 році засновником ТОВ «Полтавська геофізична компанія» стала компанія «American Trade Group Corporation» (США). Цю компанію заснував Дмитро Захарченко.

Володимир Гладун очолював ДП «Полтавське управління геофізичних робіт» з 2000 по 2012, а потім у 2013-2014 рр. У 1998-2006 рр Гладун був депутатом Київської райради м. Полтава. У 2010-му знову балотувався до цієї райради від Партії регіонів, але не пройшов. У 2015 році балотувався до Полтавської облради від «Самопомочі», але теж не пройшов.