Через реформу тюремники вдруге відмінили закупівлі харчів на чверть мільярда, викинувши всіх за папери
25.02.2016   //   179 Переглядів

Державна пенітенціарна служба України 5 лютого відмінила шість тендерів на закупівлю харчів на очікувану суму 278,69 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

На 2016 рік мали придбати борошно, цукор, крупи, олію, заморожену рибу та тушки курей. Торги оголосили 12 листопада, але вже 25 листопада відмінили через відсутність «подальшої потреби в закупівлі товарів, а саме – у зв’язку із подальшою зміною організаційної структури апарату ДПтС України».

ТОВ «Лекка» подало скаргу до АМКУ, вважаючи, що оптимізація чисельності особового складу не є відсутністю потреби у закупівлі. Замовник не підтвердив протилежне документально, тому колегія вирішила, що він порушив принципи відкритості та прозорості, і постановила скасувати відміну торгів.

На поновлені тендери прийшло по 4-9 учасників, у тому числі «Лекка», ТОВ «Тесткабель», ТОВ «Візит», ТОВ «Поділля Промпостач», ТОВ «Торговий Дім «Нерей» та інші.

Комітет відхилив усі заявки через різні претензії до документів і вдруге відмінив торги.

Учасники оскаржували своє відхилення в АМКУ, вимагаючи скасування рішень, прийнятих після розкриття. Однак адмінколегія припинила розглядати ці скарги, бо торги відмінили. Мотивувалося це тим, що учасники не скаржаться власне на відміну.

«Лекка» і «Тесткабель» 22 лютого знову подали скарги до АМКУ, тепер уже з вимогою скасування відміну торгів. Їхній розгляд відбудеться 17 березня.

Фірма «Лекка» зі статутним капіталом 15 тис грн. була створена у грудні 2013 року. Вона належить Владиславу Каналошу та Андрію Левітану, керує нею Олександр Кожемякін.

Андрій Андрійович Левітан є сином Андрія Левітана, який очолює відділ екологічного контролю природно-заповідного фонду, рослинного та тваринного світу Державної екологічної інспекції у Київській області.

Разом із Владиславом Васильовичем Каналошом прописаний його батько Василь Каналош – засновник ТОВ «Укрпромімпекс» і ТОВ ТД «Інвест-Ресурс». Крім того, Каналош-старший володів ВКПП «Фірма Петелін», яке нині належить ТОВ «Інвестбуд Гарант».

У грудні «Лекка» отримала підряд тюремників на поставку консерв на 12,55 млн грн.

Київський «Тесткабель» нині належить Олександру Наумейку. Раніше засновниками були Володимир Хоменко та Ігор Маслов, які також володіють ТОВ «Спецтестбуд», створеним у серпні 2015 року. Обидві фірми не вигравали держтендерів.

Головою Державної пенітенціарної служби зараз є Володимир Палагнюк. Нещодавно він запевнив, що слідчі ізолятори та установи виконання покарань при реформуванні не будуть скорочені: «Наші установи працюють і будуть працювати у звичному режимі, в такому ж складі. Їх скорочень не буде».