У хабарника з Служби експортного контролю знайшли печатку фірми з орбіти зятя Захарченка (додано)
09.02.2016   //   670 Переглядів

(додано інформацію про компанії Поліщука і Циплакова)

Під час обшуку у заступник директора Департаменту державної експертизи Державної служби експертного контролю України Сергія Головатого вилучили понад 20 печаток українських та закордонних компаній. Про це свідчить ухвала Солом’янського районного суду м. Києва від 22 січня.

9 грудня 2015 року Сергія Головатого затримали при отриманні чергового траншу хабара. Чиновник вимагав від ТОВ «Мотордеталь-Конотоп» $250 тис за надання дозволу на експорт товарів військового призначення закордон.

Під час обшуку у квартирі Головатого були виявлені, зокрема, три закордонні паспорти, $88 тис, два злитки золота по 5 г, а також 21 одиниці печаток, штампів та гумових основ, що можуть свідчити про активну господарську діяльність, пов’язану з офшорами. Хоча Головатому як чиновнику заборонялося суміщати державну службу з приватною господарською діяльністю.

Правоохоронці виявили відтиски: ПП «Компанія «Ескадо», ТОВ «Видавничий центр «Альфа Плюс», ТОВ «Авантаж-Центр», ТОВ «Ксиком Софт», МПП Центр данних «Інформматеріали», ПП «Енергомет», ПП «Терра», Дочірня фірма «Торос» (Маріуполь) акціонерного товариства населення Арктики «АНА» (Москва), Молодіжний центр «Статус» (Київ, вул. Електриків, 26/9), ФОП Головатий Сергій Миколайович, а також закордонних компаній «Exford LLC» (США), «Hugo Trading LLC» (США), CR Cronileg (Німеччина), ЗАТ «Аспект» (Москва), «Cyworld Management Limited» (Кіпр) і «Cyworld Consultancy Services Limited».

У списку компаній є фірма «Ксиком Софт», яка з 2012 року змінила назву на ТОВ АМК «Ліберті». У 2012 році її співвласником був донеччанин Михайло Брейман. Вона має спільний телефон із ТОВ «АМІ-Україна», засновниками якого є той же Михайло Брейман і литовська фірма «Фінансові та інженерні консультації» росіян Ігоря Турова та Ольги Лобанової.

Брейман і литовська компанія є також засновниками ТОВ «АМІ». Брейман був першим засновником цієї фірми у 2003 році разом з трьома іншими людьми. У 2011-2012 роках єдиним засновником «АМІ» був Анатолій Нозік, партнер Іллі Нехаєва – зятя тодішнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка.

Після втечі Захарченка з України у 2014 році ТОВ «АМІ» завели на панамську корпорацію «Фьюст трейдінг інвестмент корп.». Нозік залишався директором до серпня 2014 року. А потім фірму перереєстрували на Бреймана та литовську компанію. Протягом 2011-2015 рр ТОВ «АМІ» виграло держпідрядів на суму понад 146 млн грн.

Cyworld Secretarial Services Limited і Cyworld Management Limited є директорами лондонської компанії Higham Import/Export Limited, засновником якої є Віра Вітинська. Вона є директором фінансового департаменту торгівельної мережі «Технополіс» («Ельдорадо») Віктора Поліщука, якого називали «гаманцем» колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка.

Компанія Higham Import/Export Limited є власником лондонських компаній Graph Limited і Unicon Development Ltd, директором у яких у 2013 році був Антон Шалев, директор юридичного департаменту «Технополісу» («Ельдорадо»).

Unicon Development Ltd було співзасновником ТОВ «Три О», на котру оформлений торговий центр «Гулівер» Поліщука, а також ТОВ «Майк», яке почало скуповувати землю під скандальну забудову на Микільській Слобідці у Києві (ЖК «Сонячна Рів’єра»).

Cyworld Secretarial Services Limited і Cyworld Management Limited у 2005-2009 роках були директорами лондонської компанії Conington Trade Limited. З 2010 року її директором є Олександр Протасов з Макіївки (можливо, це Олександр Протасов з ТОВ «Аргос-гарант»). Засновником Conington Trade Limited є лондонська компанія Rockshield Management Limited, яка була засновником Metal Union (UK) LLP (Лондон, ліквідована на початку 2014 року), засновником якої раніше також був Руслан Циплаков.

Вилучені у Головатого речі зберігаються у Відділі забезпеченні досудового розслідування СБУ.

Ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 11 грудня 2015 року Головатого було арештовано до 27.01.2016. При цьому йому було визначено заставу у 3,65 млн грн. 12 січня апеляційний суд відхилив скаргу адвоката Головатого на цю ухвалу. Даних про продовження арешту у судовому реєстрі знайти не вдалося (як і ухвали від 11.12.2015). Разом з тим «Дзеркало тижня» повідомило, що з 18 січня Головатий повернувся на робоче місце.

Головатому загрожує позбавлення волі строком до 12 років із конфіскацією майна. Він займає посаду заступника директора – начальника відділу державної експертизи міжнародних передач апаратури керування, електрообладнання та товарів подвійного використання Департаменту державної експертизи Державної служби експертного контролю України (ДСЕК).

У ході розслідування встановлено, що з жовтня 2014 року за участі посадовців ДСЕК, Міністерства оборони та СБУ функціонує злочинна схема вимагання та отримання хабарів від компаній при наданні їм дозволів на право експорту-імпорту товарів військового призначення і подвійного використання.