Фірма, в якої «Черкаситрансгаз» скупився на 27 мільйонів, фігурує у справі про підробку палива
02.02.2016   //  

Брата власниці ТОВ «Статусінвестгруп» , у якого «Черкаситрансгаз» днями купив обладнання на 26,89 млн грн., підозрюють у виготовленні та продажі через цю фірму підробленого палива. Про це свідчить ухвала Вінницького міського суду Вінницької області від 3 листопада 2015 року .

За даними слідчих, у 2014-2015 роках засновник та заступник директора ТОВ «Статусінвестбуд» разом із директором ТОВ «Будіндустрія 09» і третім спільником незаконно виготовляв бензин та дизельне паливо.

Переробка нафти велася на асфальтно-бітумній базі по вул. Промисловій, 7 у м. Гнівань Тиврівського р-ну Вінницької обл., котра належить «Будіндустрія 09».

Прикриттям слугував технологічний регламент на обладнання для виготовлення бензино-лігроїнової та лігроїно-газойлевої фракцій, яке не потребує сертифікації.

Неякісне паливо продавали через ТОВ «Статусінвестгруп», засновником та керівником якого була сестра замдиректора «Статусінвестбуду», і через ТОВ «Струм-сервіс», яким володіє і керує його довірена особа.

Серед покупців підробленого палива було в тому числі ДП «Вінницький облавтодор».

Окрім того, «Статусінвестбуд», використовуючи транзитні та фіктивні фірми, безпідставно формував податковий кредит з ПДВ.

У жовтні 2015 року підслідним оголосили підозру і призначили застави (1, 2, 3).

Третій підозрюваний уже притягався до кримінальної відповідальності за незаконне виготовлення пального, будучи директором ТОВ «Горизонт Ойл». Однак провадження закрили у 2013 році у зв’язку з амністією.

У 2007-2013 рр. директором фірми «Горизонт Ойл» був В’ячеслав Дигас.

До жовтня 2015 року засновником «Статусінвестбуд» був Сергій Навертюк, а директором – Дмитро Правосудов. Потім фірму перереєстрували на Серго Георгадзе, який став також директором.

Фірмою «Будіндустрія-09» із березня 2014 року донині керує Андрій Тишкун. Засновниками є Олександр Мельник і Світлана Навертюк.

Остання також володіє згадуваною фірмою «Статусінвестгруп», яка нещодавно виграла тендер «Черкаситрансгазу» на поставку фітингів до труб на 26,89 млн грн.

За однією адресою зі Світланою Миколаївною Навертюк прописаний Сергій Миколайович Навертюк.

Керівником «Статусінвестгруп» раніше була сама Навертюк, а в грудні 2015 року ним став Олександр Георгадзе.

Компанією «Струм-Сервіс» володіє Євгеній Хірілов, який керує нею з 2012 року.