Аваківські слідчі коряво підозрюють орендаря нафтобази Ставицького у несплаті 1,5 мільярдів податків
02.02.2016   //   558 Переглядів

ТОВ «Парком-Транс» нанесло державі збитків на 1,48 млрд грн шляхом ухилення від сплати податків. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 22 січня.

Слідчі у ході позапланової виїзної перевірки встановили, що в період з 21.12.2012 по 30.06.2015 «Парком -Транс» занизив податок на додану вартість на 688,7 млн грн, занизив акцизний податок на 313,38 млн грн, а також завищив податковий кредит по взаємовідносинах з ТОВ «УкрТрансОіл-2009» на 476,03 млн грн.

Слідчі просили суд арештувати майно фірми. Однак суд відмовив, зауваживши, що за фактом ухилення від сплати податків підозра жодній особі не пред’явлена. Цивільний позов про відшкодування збитків у розмірі 1,48 млрд грн у кримінальному провадження не пред’явлений.

Також суд вказує на відсутність відомостей про те, що фірма ознайомлена з результатами перевірки.

Нагадаємо, «Парком -Транс» і «УкрТрансОіл-2009» були останніми орендаторами нафтобази у Глевасі, яка вибухнула у червні 2015 року. У результаті загинуло 6 людей.

Повідомлення про підозру за статтею про порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах було вручено працівникам вказаних фірм. Натомість підозр до ТОВ «Побутрембудматеріали» (власник бази, яка була непридатна для зберігання нафтопродуктів) і ТОВ «БРСМ-нафта» (давній користувач бази) слідство не висуває.

Вказані фірми пов’язані з біглим екс-міністром енергетики і вугільної промисловості Едуардом Ставицьким.

Детальніше про справу по вибуху на нафтобазі у Глевасі читайте тут.