ГПУ вивчає причетність Клюєва до виділення 40 мільйонів агрофірмам сина екс-міністра фінансів
01.02.2016   //   419 Переглядів

Суд надав доступ старшому слідчому Генпрокуратури Підлужному О.А. до реєстраційних документів ТОВ «Ландгут Бройлер» і ТОВ «Комбікормовий Завод «Феоніс». Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м.Києва від 21 січня.

Слідчий ГПУ повідомив про розслідування кримінального провадження № 42014000000000368 за фактом заволодіння державним майном групою осіб з числа колишніх посадовців уряду, Державного агентства України з інвестицій та розвитку і ПАТ «Укрексімбанк».

У 2010 р. Андрій Клюєв став першим віце-прем’єр-міністром, очолив Комісію з координації заходів, пов’язаних з реалізацією інвестиційних проектів і став координувати діяльність Державного агентства України з інвестицій та розвитку.

За матеріалами справи, Андрій Клюєв, зловживаючи посадовим становищем, забезпечив прийняття урядової постанови, за якою проведено перерозподіл бюджетних призначень в сумі 250 млн. грн. між бюджетними програмами на 2010 рік. Це сталося за рахунок зменшення шляхом зменшення допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям. Натомість кошти були передані Держагентству з інвестицій для фінансування інвестиційних та інноваційних проектів, у тому числі шляхом здешевлення кредитів.

Відповідно постанови уряду Міністерству фінансів України на безповоротній основі виділено 350 млн. грн. для часткового відшкодування суб’єктам господарювання вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів та підприємств з виробництва комбікормів.

Слідство має підстави вважати, що передумовою для прийняття постанови уряду стала особиста зацікавленість тодішнього міністра фінансів Федора Ярошенка.

Так, 40 млн грн. державної допомоги отримали ТОВ «Ландгут Бройлер», ТОВ «Комбікормовий Завод «Феоніс» і ТОВ «Птахофабрика Київська», які контролювалися сином екс-міністра фінансів – Юрієм Ярошенком.

За даними держреєстру, Юрій Ярошенко є власником компаній «Ландгут Бройлер» і «Комбікормовий завод «Феоніс».

Щодо «Птахофабрики Київська», вона оформлена на кіпрські компанії «Грізлі Холдінгс Лімітед», «Дігомакс Лімітед», «Пентаморфо Лімітед», «Проскар Трейдінг Лімітед», «Сітате Лімітед». Бенефіціарами значаться громадяни Кіпру. Раніше птахофабрика працювала у формі відкритого акціонерного товариства і з середини 90-х і до 2005 р. її очолював другий син екс-міністра – Олексій Ярошенко.