Очолюваний «порошенківцем» «Антонов» купив газ у англійця, який торгує з ОПЗ нібито під дахом Яценюка
25.01.2016   //   628 Переглядів

ДП «Антонов» 18 січня уклало угоду з ТОВ «Інтер енерго трейд» на постачання газу у січні-квітні 2016 року. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Замовлено 5,30 млн кубометрів газу по 7 440 грн за тисячу кубів. При цьому загальну вартість угоди не визначено. Тендер на поставку газу не проводився.

За даними «ВДЗ», останні публічні закупівлі газу «Антонов» проводив у 2012 році. Тоді їм на двох було замовлено 3,60 млн кубометрів на весь рік. Те замовлення було у півтора рази менше від нинішнього, коли «Антонов» законтрактував 5,30 млн кубів лише на чотири місяці.

Засновником київського ТОВ «Інтер енерго трейд» є британська фірма «Енерджі венчерз лтд», контролером якої у ЄДРЮО вказано мешканця Уельсу Джона Френсіса О’Грейді. Це керівник та власник лондонської компанії «Newscope Estates», якій Одеський припортовий завод лише у першому півріччі 2015 року поставив карбаміду на 517 млн грн по невигідним державному заводу цінам.

Тоді нардеп Сергій Каплін заявляв, що через «Newscope» нібито прем’єр-міністр Арсеній «Яценюк контролює весь експорт аміаку та карбаміду з ОПЗ». Однак доказів належності цієї фірми саме до премєрської вертикалі нардеп не навів. При тому що ОПЗ, за даними “Ліги“, має зв’язки з компаніями з президентської вертикалі. Наприклад, з гонконгзькою «ExpoTrade Global Limited», від імені якої діє менеджерка Андрія Адамовського, бізнес-партнера нардепа від «БПП» Олександра Грановського.

Нині директором «Інтер енерго трейд» є Ігор Покровський. Раніше фірмою керували Андрій Гапяк та Ігор Сидляр. Вони обидва також у різний час були керівниками ТОВ «Укр енерго холдінг». А ця компанія у 2012 році була постачальником газу для ДП «СхідГЗК». Це держпідприємство тоді контролювала група Давида Жванії та Миколи Мартиненка. Останній нині є однією з найвпливовіших фігур в оточенні Яценюка. Однак Мартиненко склав мандат нардепа через карну справу, яку ведуть правоохоронці Швейцарії, Чехії та України за хабарництво в енергосекторі.

Президентом виробника літаків ДП «Антонов» є Михайло Гвоздьов – колишній нардеп з «Блоку Петра Порошенка» та торговець автомобілями в Хмельницькому.