НАБУ взялося за компанію, через яку йшли хабарі «Енергоатому» і Мартиненко отримав карну справу в Швейцарії
22.01.2016   //  

Детективи Національного антикорупційного бюро отримали дозвіл на доступ до документів реєстраційної справи ТОВ «ТІА «Консольінвест», якому перераховувались кошти з хабарів посадовцям ДП «НАЕК «Енергоатом» від чеської компанії «Skoda JS». Про це свідчить ухвала Солом’янського райсуду м.Києва від 15 січня.

За матеріалами провадження, посадові особи ДП «НАЕК «Енергоатом» та його відокремленого підрозділу «Атомкомплект» і представники державної влади отримали у 2009-2012 рр. хабарі близько 6,4 млн. євро від представників АТ «Skoda JS» з Чехії.

Хабар отримано за закупівлі обладнання вказаної компанії на атомні електростанції України, зокрема, на 1-ий та 3-ій енергоблоки Рівненської АЕС, 1-6 енергоблоки Запорізької АЕС та 1-ий енергоблок Хмельницької АЕС.

Чеська компанія «Skoda JS» перераховувала гроші офшору «Bradcrest Investment» з Панами на рахунок у швейцарському банку «Bank Hottinger & Cie in Zurich» нібито за консультаційні послуги по договору, укладеному між фірмами у листопаді 2008 року.

У 2011 р. частину заплачених коштів у розмірі $769 тис. від панамської компанії перераховано британській фірмі «Randstone Commercial LLC». У той же день британська фірма перерахувала кошти українському ТОВ «ТІА «Консольінвест».

Федеральна прокуратура Швейцарії з 2013 року розслідує кримінальну справу проти екс-нардепа Миколи Мартиненка за підозрою в хабарництві та відмиванні грошей. За даними місцевих ЗМІ, у на рахунках Мартиненка у Швейцарії заморожено кошти з хабарів від чеської компанії «Skoda JS».

Микола Мартиненко був народним депутатом з 1998 року, неодноразово очолював Комітет Верховної ради з питань паливно-енергетичного комплексу, вважався неформальним куратором держкомпанії «Енергоатом».

У парламенті 8 скликання Мартиненко представляв партію «Народний фронт». Він склав свій мандат у кінці минулого року після того, як нардеп від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Лещенко оприлюднив дані про кримінальну справу проти Мартиненка у Швейцарії. Щодо розслідування в Україні, то Національне антикорупційне бюро на запит Лещенка повідомило, що перевірить можливу причетність Мартиненка до кримінального правопорушення за фактом отримання хабарів ДП «НАЕК «Енергоатом».

У британському реєстрі є дані про компанію «Randstone Commercial LLР», яка ліквідувалася в кінці 2013 р. – на початку 2014 р. Вона була оформлена на трастові компанії з Маршалових островів «Formond Inc.» і «Primecross Inc.».

Власником української фірми «ТІА «Консольінвест» з 2011 року значиться Артем Дривайло з м.Сміла, Черкаської області.