«СхідГЗК» відмінив тендер на поставку газу на 80 мільйонів після появи на торгах ринкових конкурентів
19.01.2016   //  

ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» 14 січня відмінив тендер на постачання 11 млн кубометрів газу у 2016 році. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

На тендер було подано п’ять заявок. Дві з них від ТОВ «Центральна газопостачальна компанія» і ТОВ «ТБ Контраст» були значно дешевшими від очікувань замовника – 81,67 млн грн. і 82,80 млн грн. відповідно.

Наступною за ціною йшла заявка від ТОВ «Енерджі трейд груп» – 85,07 млн грн. Саме ця фірма була обрана постачальником газу для «СхідГЗК» минулого року.

Тепер «СхідГЗК» має оголосити новий тендер. Поки він не буде проведений діятиме додаткова угода «СхідГЗК» і «Енерджі трейд груп» на продовження минулорічного контракту на поставку газу «на строк достатній для проведення процедури закупівлі та укладання договору з переможцем». Додатковою угодою також було збільшено на 20% «вартість товарів визначених у договорі».

Додаткова угода укладена 12 січня – через тиждень після розкриття пропозицій 4 січня і за два дні до рішення відмінити тендер.

ТОВ «Енерджі трейд груп» зареєстровано на белізький офшор «Редшир солюшнз лтд.» (Redshire solutions ltd.), бенефіціаром якого у ЄДРЮО вказаний белізец Джозеф Норін. Директором фірми є Микола Кобилянський.

Попереднім директором «Енерджі трейд груп» був Іван Комоліков. Він також був директором ТОВ «Тортус», власниками якого є Олена Бойко і Артем Іванніков. Це бізнес-партнери екс-директора «СхідГЗК» Сергія Дробота по ТОВ «Юридична компанія «Астрєя» і адвокатському обєднанню «Колегія адвокатів «Астрея». У 2014 році Дробот отримав підвищення і став гендиректором ДК «Ядерне паливо», куди входить і «СхідГЗК».

Нагадаємо, «Енерджі трейд груп» також є постачальником газу для ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», який очолює Руслан Журило. Це колишній заступник Дробота по «СхідГЗК». По цим поставкам Національна поліція веде кримінальне провадження через завищення ціни газу на 7,5% відносно ринкового рівня.