У Київраді знову намагаються узаконити дачу замглави ДУСі на Трухановому острові (фото)
12.01.2016   //  

сарнацькийНа розгляд Постійної комісії КМР з питань містобудування, архітектури та землекористування знову подано проекти про оформлення оренди земельних ділянок на Трухановому острові для фірм заступника голови Державного управління справами Євгена Сарнацького. Відповідні проекти зареєстровано 15 грудня 2015 р.

Йдеться про дві ділянки на території Труханового острова загальною площею понад три чверті гектара.

труханів карта

Одну ділянку площею 0,26 га (Паркова дорога 6-Б, кадастровий номер 8000000000:66:438:0121) просить оформити в оренду на 25 років ПП «Українське науково-виробниче комерційне підприємство «АТІКА». На цій ділянці розташований елінг загальною площею 391 кв.м.

Другу ділянку площею 0,50 га (Паркова дорога 3-М, 8000000000:66:438:0151) просить надати ТОВ «Будінвест-Менеджмент», також в довгострокову оренду на 25 років. На цій землі збудовано будинок площею 81 кв.м.

В обох проектах зазначено, що вказані ділянки належать до земель водного фонду і оформлюються з цільовим призначенням «для експлуатації та обслуговування спортивно-оздоровчого комплексу».

Загальна оціночна вартість двох ділянок згідно з пояснювальною запискою до проекту складає 13,23 млн грн., орендна плата складатиме 3% або 396 тис грн на рік.

атіка скрін будінвест скрін

Незмінним власником «Атіки» від її заснування у 90-х є нині замголови Держуправління справами Євген Сарнацький. Ця ж «Атіка» с співвласником «Будінвест-Менеджменту» – навпіл із Ганною Павловою.

Нагадаємо, в липні цього року Київрада вже ухвалювала рішення про відведення земельної ділянки для фірми «Будінвест-Менеджмент». Згідно зі стенограмою пленарного засідання, низка депутатів виступали проти, заявляючи про порушення Водного й Земельного кодексів, невідповідність забудови цільовому призначенню землі (приватний маєток замість спортивно-оздоровчого комплексу), порушення права киян на вільний доступ до Дніпра, а також в цілому проблеми із забудовою острова. Попри ці зауваження рішення було прийнято. На цьому ж засіданні мали голосувати землевідвід і для «Атіки», однак до нього черга не дійшла.

фото1

Через громадське невдоволення щодо цієї справи мер Віталій Кличко наклав вето на рішення про землевідвід для «Будінвест-Менеджмент», заявивши, що в Київраді створена тимчасова депутатська контрольна комісія з питань перевірки законності споруд на Трухановому і що острів «це рекреаційна зона і місце відпочинку для усіх киян. Окремих “князівств” там бути не може». Київрада у вересні намагалася зняти це вето, однак голосів не вистачило: для подолання вето, при повторному голосуванні проект має набрати 80 голосів ( 2/3 від складу ради), проте лише 10 депутатів підтримали землевідведення.