В екс-замголови Дніпропетровської облради знайшли яхту за півмільйона євро і будинок в Хорватії
11.01.2016   //   477 Переглядів
екс-заступник голови Дніпропетровської облради Віктор Науменко

Екс-заступник голови Дніпропетровської облради Віктор Науменко

Суд не дозволив дослідити документи компаній, на які оформлено яхту і будинок в Хорватії, якими користується екс-заступник голови Дніпропетровської облради Віктор Науменко. Про це свідчить ухвала Жовтневого районного суду м.Дніпропетровська від 18 листопада.

При огляді особистого планшету екс-чиновника, якого звинувачують у незаконному збагаченні в особливо великих розмірах, виявлено текстові, фото та відеофайли, які засвідчать, що з 2014 року він користується яхтою Neptune Marine Eling Е4 «Tailwind» 2006 p.в. Яхта ходить під прапором Віргінських островів і має приписку у порті Road Harbour на острові Тортола. Подібна яхта коштує близько 400 тис євро.

Судно належить шотландській компанії «Streamford Systems L.P.», якою, за даними слідства, володіє громадянська дружина екс-чиновника. Зокрема, саме ця жінка у червні 2014 року дала доручення підозрюваному на керування яхтою.

яхта

Крім того, у м. Пісак в Хорватії на вул.Західна 7а є будинок, яким користується екс-чиновник та його громадянська дружина. Пісак – це туристичне селище на узбережжі Адріатичного моря.

хата з супутника

Кошти на придбання будинку в сумі 135 тис. євро надала кіпрська компанія «Penfold Oil Marketing Limited» за договором безвідсоткової фінансової позики від 2009 року. Отримувачем коштів була хорватська компанія «Morska Zvijezda», яка також мала договори фінансової позики з американською компанією «Brennstof AG LLG», яку представляла громадянська дружина екс-чиновника.

Директором компанії «Morska Zvijezda» станом на 30 грудня 2015 року значиться Віктор Науменко. До останніх місцевих виборів він був заступником голови Дніпропетровської облради.

У хорватських бізнес-довідниках є дані, що компанію «Morska Zvijezda» також представляла Олена Узлова. Жінка з таким іменем та прізвищем у Дніпропетровську володіла фірмами «Солар Квант» і «Науково-дослідний інститут прикладної екології та охорони рослинного світу». В останній фірмі її партнером був Костянтин Орел, екс-директор КП «Дніпроводоканал» і КП «Аульський водовід».

Кіпрська компанія «Penfold Oil Marketing Limited», яка позичила гроші на придбання будинку в Хорватії, заснована у 2000 році. Директором є Олексій Харчістов. На сайті компанії сказано, що вона постачає нафтопродукти і працює на торговельному майданчику ЗАТ «Білоруська нафтова компанія». На початку 2000-х Олексій Харчістов був співзасновником української паливної компанії «КЛО».

У жовтні-листопаді 2015 року слідчий просив суд надати компетентним органам Кіпру, Сполученого королівства Великої Британії і Сполучених штатів Америки доступ до документів вищезгаданих компаній та даних щодо відкриття рахунків у банках цими фірмами та з пов’язаними з ними українськими громадянами.

Однак суд позов не задовольнив, бо вирішив, що слідчий не довів, що ці документи мають суттєве значення для встановлення обставин кримінального провадження.

Віктору Науменку інкримінується незаконне збагачення в особливо великих розмірах. Він був заступником голови Дніпропетровської облради з 2006 року, очолював відділ комунального господарства та комунальної власності, був членом Партії регіонів. На роботі в обраді Науменко не декларував жодних інших доходів, крім зарплати, яка у 2014 році склала 113 тис грн.

Раніше прокуратура звинуватила Науменка в організації «тітушок» під час подій Євромайдану, що призвело до масового побоїща під Дніпропетровською ОДА 26 січня 2014 року. Прокуратура встановила, що розмістили і озброїли «тітушок» в обладмінстрації саме заступник голови облради Віктор Науменко і заступник губернатора Ростислав Ботвінов.

Раніше повідомлялося, що прокуратура розслідує зловживання службових осіб Дніпропетровської обласної та міської ради під час прийняття рішень про відчуження комунального майна.