Податківці звинувачують менеджерів Журила у переплаті в 7,5% за газ для Іршанського ГЗК
28.12.2015   //  

Посадові особи «Іршанського гірничозбагачувального комбінату» закупили природний газ у ТОВ «Енерджі трейд груп» за завищеними цінами. Про це свідчить ухвала Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області від 25 листопада.

17 квітня цього року комбінат акцептував пропозицію «Енерджі трейд груп» із закупівлі 5600 тис кубометрів природного газу з послугою транспортування.

6 травня сторони уклали договір вартістю 53,22 млн грн, з ціною за 1 тис кубометрів – 9504 грн. Поставка мала відбутися протягом квітня-грудня.

Ця закупівля має ознаки узгодженої. Слідчі встановили, що єдиний конкурент переможця фірма «Транс-газ бюро» пропонувала постачати Іршанському комбінату газ по 10200 грн за 1 тис кубометрів. Разом з тим «Транс-газ бюро» на момент участі у тендері постачало газ іншим підприємствам по значно нижчій ціні, а саме 6310-6580 грн.

«Енерджі трейд груп» почало поставку газу Іршанському ГЗК у квітні, до укладення договору. І по ціні нижчій, ніж та, що потім була вказана в угоді. Так, згідно з податковими накладними за 30 квітня, фірма постачала комбінату газ по 7224 грн за 1 тис кубометрів.

Слідство встановило, що в цей же період «Енерджі трейд груп» купувало газ у ТОВ «Скела терциум» за 6533 грн за 1 тис кубометрів. А «Скала терциум» купувало газ у крупного газотрейдера ТОВ «Газторгпостач», яке постачає природний газ українського походження ПАТ «Житомирський комбінат силікатних виробів» за ціною 6709 грн за 1 тис кубометрів. Тобто з урахуванням доставки на територію Житомирської області ціна газу, що постачається на Іршанський ГЗК, була на 500 гривень або на 7,5 % вища від ринкової.

У судовій ухвалі не вказується, за який період розраховано переплату.

Відзначимо, що після порушення провадження стосовно завищеної вартості газу, 14 грудня комбінат опублікував у «Віснику держзакупівель» повідомлення про внесення змін до договору, які нібито були укладені у день його укладення та потім 1 червня. Цими змінами ціна 1 тис кубометрів газу знижувалася спочатку до 8215 грн і потім до 7958 грн.

Іршанський ГЗК є філією ДП «Державного підприємства «Об’єднана гірничо-хімічна компанія». Керівником держпідприємства є Руслан Журило, який пов’язаний з «Енерджі трейд груп».

«Енерджі трейд груп» є співзасновником ТОВ «ТД «Еко-сервіс» разом з Ігорем Ведутою, який у свою чергу є співзасновником благодійного фонду ім. Віктора Замули «Наше місто». Серед засновників цього фонду є і Руслан Журило.

Власником компанії «Енерджі трейд груп» значиться белізький оффшор «Редшир Солюшнз лтд.» (Redshire Solutions ltd.).

Засновником і директором ТОВ «Скела Терциум» є Непом’ящий Сергій Валентинович. За даними нардепа Тетяни Чорновол ця фірма входить в орбіту нардепа Олександра Онищенка, який володіє низкою газовидобувних підприємств.

Засновником ТОВ «Газторгпостач» є Владислав Головицький (95%) і Артем Долгополий (5%).