Міноборони за 20 мільйонів купило ноутбуки, приховавши дані про них
24.12.2015   //   327 Переглядів

Міністерство оборони України 21 грудня уклало угоди про закупівлю техніки на 64,48 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

ТОВ «Доля і Ко. ЛТД» на 44,32 млн грн. поставить шість найменувань засобів транкового зв’язку (для голосового зв’язку між великою кількістю рухомих абонентів за обмеженої кількості радіоканалів).

ТОВ «Еверест Лімітед» замовили 1 060 ноутбуків із сумкою, «мишею» та ліцензійним програмним забезпеченням на 20,16 млн грн. Ціна за комплект становить 19 тис грн.

Що саме закуповують і за якою ціною – не уточнюють. Відтак немає можливості порівняти тендерні і ринкові ціни.

Обладнання до 25 грудня цього року доставлять у військову частину А0476.

В обґрунтуваннях переговорних процедур говориться, що польові пункти управління частин та підрозділів погано забезпечені комп’ютерною технікою та засобами зв’язку, що знижує можливості управління військами.

Власниками фірми «Доля і Ко» є Лариса й Андрій Татарінцеви. Ця компанія регулярно отримує військові підряди на постачання засобів зв’язку. Раніше у неї закуповували рації виробництва «Моторола» (США).

«Еверест Лімітед» належить Марині Денисовій і Юрію Пастухову, який керує компанією. Пастухов раніше також був співзасновником ТОВ «Еверест-комп’ютерні технології» (2005-2012 р.р.) та директором фірми «Комп’ютерний центр» (дочірня ТОВ «Еверест» Юрія Чубатюка і Сергія Рубаніка) і «МДМ-Електронікс» (дочірня ТОВ «МДМ-СТ», власники Володимир і Олександр Скамбричі, Юрій і Олександр Лиховід).