Головний ремонтник доріг Дніпропетровська заборгував субпідряднику 200 мільйонів
17.12.2015   //  

З ТОВ «Українсько-польске підприємство з іноземними інвестиціями «УПС», яке за бюджетні кошти в ремонтує дороги у Дніпропетровській області, через суд намагаються стягнути 220,93 млн грн. Про це пише Ірина Логуш у zabeba.li.

Видання порахувало, що саме на таку суму, згідно з інформацією у держреєстрі судових рішень, позивалися партнери «УПСа» та обласна фінінспекція до підприємства протягом 2015 року.

  • Зокрема, маріупольське «Підприємство «Маст-буд» Михайла Бекера звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до фірми «УПС» про стягнення 175,70 млн грн. за виконані роботи на ділянці дороги від вул. Кайдацький шлях до дороги «Київ-Луганськ-Ізварине», які у «УПС» замовляв Департамент комунального господарства та капітального будівництва Дніпропетровської міськради. 13 листопада було призначено судову будівельно-технічну експертизу.
  • 13 жовтня у Дніпропетровському окружному адмінсуді розглядалася справа обласної Державної фінінспекції проти «УПС». Фінінспекція вимагала стягнути з підприємства 44,50 млн грн. збитків, яких зазнав міський бюджет під час капітального ремонту дороги від вул. Набережна-Заводська до провулка Парусний в Дніпропетровську.
  • У матеріалах суду сказано, що ще у серпні 2014 обласна Держфінінспекція відправила в департамент комунального господарства та капбудівництва Дніпропетровської міськради вимогу щодо відшкодування збитків міському бюджету шляхом стягнення з підрядних організацій, у тому числі з «УПСа». Втім, у задоволенні позову фінінспекції суд відмовив.
  • У липні Госпсуд області стягнув з «УПС» на користь ПАТ «Дніпроважмаш» 37 тис грн. боргу за договором субпідряду щодо робіт з перевлаштування під’їзних залізничних колій «Дніпроважмашу» при будівництві автомобільної дороги «Київ-Луганськ-Ізварине».
  • У квітні Госпсуд області розглянув позов київської ТОВ «Тера-Лайт», за яким підприємство вимагало стягнути з «УПСа» 181 тис грн. за поставку світильників. Суд позов задовольнив.
  • У лютому департамент ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА та «УПС» уклали мирову угоду про те, що підприємство зобов’язується виплатити департаменту 528 тис грн., виплачені за роботу за недійсним договором про капітальний ремонт по вул. Братів Трофімових від вул. Метробудівської до лікарні №5 в Дніпропетровську.
  • У січні обласний Госпсуд задовольнив вимогу київського ПАТ «Мостобуд» в особі дніпропетровського «Мостобудівного загону №12» про стягнення з фірми «УПС» 34 тис грн. за договором поставки блоків бар’єрного огородження при реконструкції шляхопроводу по пр. Правди.

За інформацією «Наших грошей», засновником ТОВ «Українсько-польське підприємство з іноземними інвестиціями «УПС» зі статутним фондом у 10 тис грн. є Тарас Палій, син колишнього гендиректора ДП «Дніпропетровський облавтодор» Миколи Палія. З 2009 року компанія виграла тендери на суму 1,93 млрд грн., більшість підрядів – в Дніпропетровській області.