«Центренерго» заплатить «ударівці» чверть мільярда за супровід імпортного вугілля
04.12.2015   //  

ПАТ «Центренерго» 12 листопада акцептувало пропозиції ТОВ «Торгівельний дім – Енергозбут» щодо транспортно-експедиційного обслуговування імпортного вугілля за 294,59 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

У ДП «Іллічівський морський торговельний порт» вивантажать 300 тис тонн, у ДП «Морський торговельний порт «Южний» – 350 тис тонн та в ТОВ «Трансінвестсервіс – термінал» (ТІС-Термінал) – 360 тис тонн імпортного вугілля.

Таким чином супровід коштуватиме 292 грн./т., або $12.

Нагадаємо, торік ДПЗД «Укрінтеренерго» намагалось замовити ці послуги по 343 грн./т, що тоді відповідало $23. Однак тендер було відмінено.

Транспортно-експедиційне обслуговування включає:

  • вантажно-розвантажувальні послуги;
  • переваження вантажу методом драфт-сюрвейєрського заміру в порту;
  • складування вантажу;
  • надання вантажу до інспекції та сприяння перевірці якості тощо.

Замовник передбачив можливість зменшення обсягу послуг залежно від реального фінансування.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Торгівельний дім-Ресурс» із різницею в ціні 1-6%.

Фірма «Торгівельний дім – Енергозбут» зі статутним капіталом 1 тис грн. була зареєстрована у квітні цього року під назвою «Мавер-Аудит». Досі компанія не вигравала держзакупівель.

Зараз фірма записана на Антоніну Синельник, яка у травні 2014 року була членом Оболонської районної в місті Києві виборчої комісії від партії «УДАР Віталія Кличка».

Харківська фірма-конкурент «Торгівельний дім-Ресурс» записана на Олександра Лінченка. До нього засновниками були Анатолій Антонесян, Олена Черноморець та Ігор Тупіков, який раніше був помічником нардепа Анатолія Денисенка. У вересні «Центренерго» замовило «Ресурсу» поставку 400 тис тонн вугілля за 520 млн грн.

Нагадаємо, екс-заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Геннадій Корбан вважає, що «Центренерго» і схему поставок вугілля для цієї держкомпанії контролює Ігор Кононенко – бізнес-партнер президента України Петра Порошенка, заступник голови фракції «Блок Петра Порошенко», складовою якої є колишня партія «УДАР».