Підслідні чиновники Райніна знову віддали людині Ложкіна мільйони на очисні споруди
25.11.2015   //  

Департамент капітального будівництва Харківської облдержадміністрації 9 листопада за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ «Центр Енергобуд» про додаткові роботи з реконструкції каналізації вартістю 2,81 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Будуть проведені додаткові роботи з реконструкції очисних споруд каналізації Малоданилівської селищної ради Дергачівського району. Передбачено виконання земельних та будівельних робіт, а також монтаж технологічного обладнання. Саме обладнання вартістю 9,49 млн грн. поставить створене у жовтні 2015 року ТОВ «Бест-Р», з яким відповідну угоду Департамент підписав 23 листопада.

Єдиним конкурентом ТОВ «Центр Енергобуд» на торгах було ТОВ «Кодем», пропозиція якого була на 0,35% дорожчою. Засновниками підприємства є Віктор Демченко та Елла Кутько. Раніше серед засновників був Микола Кожанов.

ТОВ «Центр Енергобуд» належить Андрію Ткаченко. У 2014 році він кілька місяців входив до складу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

За даними ЗМІ, до комісії Ткаченко потрапив по квоті голови Адміністрації президента Бориса Ложкіна. У свою чергу заступником голови АП у 2014 році працював і Ігор Райнін, який цього року очолив Харківську ОДА.

Зараз ТОВ «Центр Енергобуд» фігурує у кримінальному провадженні, відкритому за фактами розтрати бюджетних коштів у великих розмірах керівництвом департаменту капітального будівництва Харківської ОДА саме під час реконструкції Малоданилівських очисних споруд

Відмітимо, що в тендерній документації ТОВ «Кодем» вказало телефон 701-27-65, який також використовувало як контактний ТОВ «Спецводстрой», де генеральним директором був теж Кожанов.

Співвласниками фірми «Спецводстрой» є сестра Кутько Інна Морозова та Леонтій Антонюк, який раніше очолював Харківське обласне виробниче управління меліорації і водного господарства.

ТОВ «Спецводстрой» в 2014 році виграло тендер на реконструкцію очисних споруд каналізації Малоданилівської селищної ради вартістю 21,02 млн грн. На початку 2015 року на ці роботи додатково виділили ще 2,82 млн. грн.

Крім того, 28 січня 2015 року «Спецводстрой» підписало договір на обладнання для цих очисних споруд вартістю 15,17 млн. грн.

Минулого року міліція відкрила декілька кримінальних проваджень за ознаками привласнення майна та зловживання службовим становищем керівництвом фірми. Слідчі вважали, що роботи з реконструкції каналізації були завищені в рази. Крім того, правоохоронці вважать, що керівники ТОВ «Спецводстрой» діяли у зговорі з чиновниками департаменту капітального будівництва Харківської ОДА, а представник підприємства передавав керівнику цього Департаменту готівку на суму, яка складала 20-25% від отриманих бюджетних коштів. Так, слідство розслідує один епізод справи, коли власник «Спецводстрою» передав директору Департаменту більше мільйона гривень готівкою.

Зараз «Спецводстрой» проходить процедуру ліквідації. Кримінальне провадження по цій фірмі було об’єднано зі справою про розкрадання бюджетних коштів чиновниками департаменту капітального будівництва ХОДА на тендерах в 2013 році.

Нагадаємо, що в 2011-2015 роках Департамент капітального будівництва ХОДА очолював Євгеній Шахненко, який зараз займає посаду віце-губернатора і курирує будівництво в області.