«Артемсолівці» виплатять «Ощадбанку» 16 мільйонів боргу за фірму, пов’язану з банкіром Клюєвих (додано)
23.11.2015   //   210 Переглядів

(додано повідомлення Д.Волинця та інші дані)

Суд стягнув з ТОВ «Сіль України» на користь державного «Ощадбанку» 16,43 млн грн заборгованості по кредиту. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 11 листопада.

ТОВ «Сіль України» є поручителем по кредитному договору, який «Ощадбанк» 11 листопада 2013 року уклав з ТОВ «Індустріальний фонд». За цієї угодою фірма отримала 16 млн грн.

Оскільки кредит не повертався, у січні цього року банк звернувся до обох фірм з вимогою погасити борг.

Суд зобов’язав ТОВ «Сіль України» як поручителя виплатити банку 14,5 млн грн заборгованості за кредитом, 1,58 млн грн заборгованості за процентами, а також 32 тис грн річних процентів і 310 тис грн втрат від інфляції.

При цьому суд відмовився стягувати з ТОВ «Сіль України» 422 тис грн пені та штрафу за несвоєчасне повернення коштів, оскільки законом заборонено нараховувати штрафи на суму боргу по кредитах для підприємств, які знаходяться або знаходилися в зоні АТО.

ТОВ «Сіль України» та ТОВ «Індустріальний фонд» зареєстровані у м. Артемівськ Донецької області. Це місто було звільнене від озброєних бандформувань у липні минулого року.

Засновником ТОВ «Сіль України» є Ігор Вікторович Костирін, директором – Олексій Анатолійович Шикун. Обидвоє працюють на держпідприємстві «Артемсіль», перший відомий як комерційний директор, другий – як заступник начальника відділу збуту. ТОВ «Сіль України» протягом 2008-2014 рр. отримала держпідрядів на суму 45,23 млн грн.

З 2013 року засновниками ТОВ «Індустріальний фонд» є Сорока Сергій Миколайович (0,06%) і київське ТОВ «Гірничодобувна Компанія «Полімікт» (99,94%). Засновниками останнього є Донець Ірина Володимирівна і кіпрська компанія «Фарретто Інвестментс Лімітед».

Раніше співзасновником компанії «Полімікт» разом з Донець було ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Інвестгруп», засновником якої до 2010 року було ТОВ «НПК-Контакт». До 2007 року фірмою «НПК-Контакт» володіло ПАТ «Укрпідшипник» братів Андрія та Сергія Клюєвих, а надалі – ПАТ «ІТТ-Інвест» Данила Волинця, давнього бізнес-партнера Клюєвих. Данило Волинець є членом Наглядової ради «Ощадбанку»; протягом 2007-2010 років він був головою Наглядової ради держбанку.

У 2013 році першим замголови правління банку був Денис Кірєєв, який до переходу в держбанк у 2010 році був директором ТОВ “Слав менеджмент”. Засновником цієї фірми була австрійська компанія «СЛАВ Хандель, Фертретунг унд Бетаіілігунг Акцієнгезельшафп» братів Клюєвих.

Після опублікування цієї інформації до «Наших грошей» надійшов лист від Данила Волинця.

Волинець заявив, що ПрАТ «ІК «ІТТ-Інвест», де він є акціонером, «не володіє та ніколи не володіло прямо чи опосередковано фірмою «НПК-Контакт».

Справді, «ІТТ-Інвест» безпосередньо не входило до складу засновників «НПК-контакту». З 2008 року її власником стало ТОВ «Компанія з управління активами «ІТТ-менеджмент». І ось засновником цієї фірми і була компанія Волинця «ІТТ-Інвест».

Також Волинець повідомив, що його було призначено членом Наглядової ради «Ощадбанку» Верховною Радою України згідно з постановою від 8 лютого 2007 року № 655-V.

«Відповідно термін моїх повноважень сплинув 07 лютого 2012 року, тобто більш ніж за півтора роки до укладення кредитного договору між Ощадбанком та ТОВ «Індустріальний фонд», – вказав Волинець.

У річному звіті «Ощадбанку» за 2013 рік, який було розміщено на SMIDA у квітні 2014 року, Волинця вказано членом наглядової ради і вказано, що він призначений на п’ятирічний термін у 2007 році.

ощад 2013

Однак повідомлення про те, що термін повноважень Волинця у наглядовій раді сплив, було опубліковано на SMIDA лише у річному звіті за 2014 рік, який було опубліковано у 2015 році. Тобто вже після укладення кредитного договору між Ощадбанком та ТОВ «Індустріальний фонд».

ощад 2014