Завод «Укроборонпрому» очолив бізнесмен, чия фірма привласнила державні 4 мільйони
16.11.2015   //   220 Переглядів

Фірма новопризначеного гендиректора ДП «Суднобудівний заводу імені 61 комунара» Миколи Петрова не поставила обладнання для ДП «Зоря»-«Машпроект» на 4,08 млн грн., а гроші вивела в австрійську компанію Петрова. Про це пише Анастасія Баранова у «Преступности.НЕТ»

«Укроборонпром» призначив Федора Петрова гендиректором суднобудівного заводу у жовтні. Раніше Петров був керівником і засновником ТОВ «Укрюжпром». У 2003-2005 роках фірма уклала низку договорів з держпідприємством «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект» на поставку промислової продукції (кабель, кабельні муфти, вакуумні вимикачі).

«Укрюжпром» отримав передоплату від держпідприємства, однак поставку так і не здійснив. Сума заборгованості станом на 2009 рік становила 4,08 млн грн. Суд зобов’язав «Укрюжпром» їх повернути.

За інформацією журналістки, судові рішення так і не були виконані у зв’язку з відсутністю грошових коштів і майна. Втім, відомо, що проплачені держпідприємством гроші були розбиті на декілька траншів і виведені закордон в якості оплати по ряду фіктивних договорів імпортних поставок.

Так, «Укрюжпром» Петрова у грудні 2005 року уклав імпортний контракт на поставку в Україну товару з австрійською компанією «Inturbo Maschinenhanels GmbH», директором і власником якої був той же Петров. 42 тис євро, які були передбачені на поставку товару держпідприємству, «Укрюжпром» перерахував австрійської компанії. В Україну обладнання так і не надійшло.

Про фіктивність зазначеного договору свідчить ряд документів. Так, в 2007 році до ТОВ «Укрюжпром» Міністерство економіки застосувало спеціальну санкцію – тимчасову заборону на зовнішньоекономічну діяльність, оскільки імпортний товар по оплаченому договором з австрійською «Inturbo Maschinenhanels GmbH» на митну територію України так і не надійшов. У 2008 році суд продовжив дію цієї заборони, оскільки ситуація не змінилася.

Заповнюючи документи для працевлаштування у ДП «Суднобудівний завод імені 61 комунара» Петров вказав, що він був директором обох компаній: ТОВ «Укрюжпром» та австрійської «Inturbo Maschinenhanels GmbH». Наразі компанія «Inturbo Maschinenhanels GmbH» значиться як ліквідована, а діяльність ТОВ «Укрюжпром» припинена.

Від «Наших грошей»:

У липні 2014 року президент Петро Порошенко призначив директором ДП «Укроборонпром» Романа Романова, який перед цим очолював виборчу компанію кандидата в президенти Порошенка по Херсонській області.

Романов відомий як торговець автомобілями «Хюндай», чиєї зборкою в Україні займається корпорація «Богдан» Олег Гладковського (раніше мав прізвище Свинарчук). Це бізнес-партнер Порошенка, який з 2014 року очолює Держслужбу експортного контролю зброї. Порошенко раніше сам був одним з власників «Богдану».