Освітяни на тендері купили за мільйон комп’ютери, подаровані Китаєм школярам України
15.11.2015   //   454 Переглядів

ТОВ «МКТ трейд» продало Бердянському відділу освіти більше ста комп’ютерів, частина з яких виявилась подарунком від Китайської Народної Республіки. Про це пише Сергій Старушко у pro.berdyansk.

21 серпня відділ освіти Бердянського міськвиконкому уклав угоду з запорізьким «МКТ трейд» щодо закупівлі десятьом школам 110 комп’ютерів (100 – для учнів, 10 – для вчителів) за 0,90 млн грн. Єдиним конкурентом був бердянський підприємець Олександр Сербів, який запропонував ціну на 755 грн. вищу від «МКТ трейд».

«МКТ трейд» володіє Олена Суворова, а директором значиться Сергій Папченко. У фірми, яка займається поставками комп’ютерного обладнання, немає власного сайту.

Видання з’ясувало, що ринкові ціни комп’ютерів є меншими. Так, ПК для вчителя можна придбати за 7 782 грн., освітяни ж купили за 9000, а комп’ютер для школяра можна придбати за 6732 грн, а купили – за 8109 грн. Тобто, різниця між ринковою ціною і тією, по якій обладнання закуповувалося за бюджетні кошти у «МКТ трейд», становить близько 150 тис грн. або майже 15% від суми замовлення.

До кінця вересня оргтехніка була встановлена ​​в школах Бердянська. За інформацією видання, значна частина комп’ютерів виявилися вживаними і без ліцензійного програмного забезпечення.

У той же час на частині закуплених комп’ютерів є наклейки «Подарунок КНР школярам України».

«Це може означати, що ця техніка отримана в рамках гуманітарної допомоги від народу Китаю, а значить, не може продаватися або купуватися», – пише журналіст.

Видання звернулося до керівників навчальних закладів, які отримали комп’ютери, однак вони відмовились зустрічатися з журналістами і показувати ПК. У Бердянському відділі міліції повідомили, що йде перевірка інформації про якість комп’ютерів. Однак у відділі освіти цю інформацію не підтвердили і повідомили, що нічого не знають про інтерес правоохоронців до тендеру. У відомстві запевнили, що всі комп’ютери встановлені і нормально працюють.

Від «Наших грошей»:

«МКТ трейд» зареєстровано у 2013 році. Фірма виграла два тендери. Крім оргтехніки для бердянських освітян, «МКТ ТРЕЙД» продав комп’ютери управлінню праці та соцзахисту населення Запорізької міськради на 220 тис грн. у вересні цього року.