Топ-податківця підозрюють у «кришуванні» конвертаційного центру, через який відмили 30 мільярдів
11.11.2015   //  

Топ-чиновника Державної фіскальної служби Київської області Володимира Луговського підозрюють у сприянні шахраям, які відмили понад 5 млрд грн. Про це пише Федір Орищук у «Главкомі» з посиланням на низку ухвал Печерського суду Києва від 21 жовтня, які надали слідству доступ до банківських документів фірм-одноденок, задіяних у схемі.

З часу порушення кримінального провадження у квітні цього року, слідчі дізнались, що протягом 2014-2015 років близько 100 фіктивних підприємств-одноденок (ям-транзитерів) створили в Києво-Святошинському районі крупний конвертаційний центр, який проводив операції з формування податкового «схемного» кредиту шляхом укладення неіснуючих договорів, проведення безтоварних операцій і т.д.

В матеріалах справи йдеться, що фірми з ознаками фіктивності при потуранні посадових осіб ДПІ у Києво-Святошинському районі під виглядом здійснення господарських операцій перевели понад 30 млрд грн. У результаті до держбюджету не надійшло більше 5 млрд грн. податків та інших обов’язкових платежів. Більшість задіяних були створені в минулому році.

Імена податківців, причетних до роботи конвертаційного центру, в судових матеріалах не вказані. Втім, видання з’ясувало прізвище високопоставленого співробітника фіскальної служби, на якого впала підозра. В ході розслідування слідчі провели обшук в київській квартирі одного з фігурантів справи, яка знаходиться на вул. Голосіївській 13а.

Згідно з реєстром нерухомого майна, за вказаною в судових документах адресою прописаний Володимир Геннадійович Луговський. Людина з таким ПІБ ще навесні 2015 р. працювала начальником державної податкової інспекції у Києво-Святошінком районі Київської області. Його призначили на цю посаду восени 2014 року і звільнили невдовзі після відкриття кримінального провадження через конвертаційний центр.

Право власності на квартиру по вул. Голосіївській, 13а податківець отримав у вересні 2014 року. Приблизно в цей час Громадська рада при ДФС затвердила його кандидатуру на посаду начальника податкової інспекції у Києво-Святошинському районі.

Видання зазначає, що чотирикімнатна квартира площею 182 кв. м. в житловому будинку бізнес-класу навряд чи по кишені співробітнику державного органу. Відповідно до декларації Володимира Луговського за 2014 рік, його річний дохід трохи перевищив 90 тис грн. і він навіть отримав 5 тис грн. матеріальної допомоги.

«Комфортне і безбідне життя чиновнику забезпечує його друга половина. У декларації Луговського зазначено лише прізвище його дружини – Бабій. Жінка-підприємець в 2014 році отримала дохід від своєї діяльності в розмірі майже 2,5 млн грн.» – пише журналіст.

Від «Наших Грошей»:

Жилу квартиру у будинку 13а по вул. Голосіївській продають у середньому за $2000 за 1 кв м. Тобто квартира у 182 кв м може коштувати близько $364 тис кв м, або 8,5 млн грн.