Заступник Кривопішина під розстріл Майдану дав Януковичу заробити 5 мільйонів на кредиті для залізниці
05.11.2015   //  

У лютому-квітні 2014 року ДТГО «Південно-західна залізниця» без погодження з міністерством кредитувалася у «Всеукраїнському банку розвитку». Про це свідчить ухвала Печерського райсуду від 21 жовтня.

З іншої ухвали суду відомо, що кредитний договір 5 лютого укладав заступник начальника ДТГО «Південно-західна залізниця» Сергій Горілей. Договір діяв до 14 квітня 2014 р.

Сума кредиту не вказана, але сказано, що за користування ним залізниця заплатила «Всеукраїнському банку розвитку» 4,78 млн грн.

Прокуратура вказує, що договір уклали без погодження з Мінінфраструктури і державні кошти банку заплачено безпідставно.

За інформацією з офіційного сайту Південно-Західної залізниці, Сергій Горілей досі працює у відомстві, але вже не заступником начальника, а на посаді директора з фінансових та економічних питань.

У вересні 2014 року було відкрито кримінальне провадження №42014000000000931, в рамках якого оголошено підозру працівникам регіональних залізниць Шаповалову С.М., Зарубі О.В., Пшеченко Н.П., Луханіну М.І. у зв’язку з укладанням незаконних кредитних договорів. Відомо про підозру заступнику начальника ДП «Донецька залізниця» у зв’язку з кредитами від ПАТ «ТАСкомбанк», ПАТ «АБ «Експрес-Банк», а також ПАТ «Банк «Юнісон» на 20 млн грн. Банк «Юнісон» пов’язували з покійним Антоном Клименком, братом екс-міністра доходів часів Януковича Олександра Клименка.

Також розслідується кредитування ДП «Одеська залізниця» у державному ПАТ АБ «Укргазбанк», що за даними слідства, завдало підприємству шкоди на 52 млн грн.

У вересні цього року провадження щодо одного з підозрюваних було закрито у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення – ім’я та посада цієї людини невідомі.