Учасники схеми по виведенню з «БГ-банку» облігацій на $5 мільйонів замітають сліди, а у Гонтарєвої не бачать крайніх
05.11.2015   //   469 Переглядів

Після оприлюднення даних про вивід ОВДП на $4,7 млн з «БГ-банку» і їх подальшу траєкторію до фірми ІСU учасники схеми зробили низку заяв та рухів.

За даними автора розслідування телепроекту «Наші гроші» Аліси Юрченко, у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб зниклі дані про бенефіціарного власника ТОВ «Центральний брокер» – ця фірма виступала одною з ланок в схемі виводу облігацій.

На момент підготовки сюжету бенефіціаром «Центрального брокеру» була Ірина Філіпська – керівник біржової групи «Перспектива». А після оприлюднення розслідування згадка про Філіпську у ЄДРЮО зникла.

centr-broker1 centr-broker2

Одночасно «Перспектива» зробила заяву про непричетність керівництва біржі до учасників схеми.

Також журналістка вказує, що угода по продажу ОВДП за мізерну ціну фірмі, пов’язаній з керівництвом «Перспективи», є позабіржовою.

У свою чергу в Нацбанку заявили, що відповідальними за оборудку є керівники «БГ банку». Але в відомстві Валерії Гонтарєвої ніяк не пояснили яким чином ОВДП кінець кінцем опинились в ІСU, власником якої Гонтарєва була до призначення в НБУ. Також в Нацбанку не прокоментували той факт, що на момент оборудки в «БГ банку» вже діяв куратор від НБУ Валентина Дика, яка звільнилась з роботи невдовзі по завершенню афери.

Нагадаємо, торік колишній банк біглого Артема Пшонки «БГ банк» кілька разів змінив власників, і в листопаді 2014 року напередодні введення тимчасової адміністрації керівництво банку продало два пакети ОВДП номіналом $4,7 млн за 8,3 тис. грн компанії «Тера Інвест», пов’язаній з керівниками біржової групи «Перспектива» Іриною Філіпською і Сергієм Антоновим.

bg2

10 листопада папери перекинули на інші структури з групи Антонова та Філіпської – («Фондовий актив», «Центральний брокер»), і зрештою у той самий день продали компанії «Калина трейд». Імовірно, аби не виглядати вигодонабувачем в оборудці, дніпропетровці продали ОВДП «Калині трейд» так само за безцінь – 150 тис. грн. А вже «Калина» реалізувала їх за 70 млн грн. компанії ІСU, яка виглядає добропорядним набувачем облігацій. Ланцюжок замкнуло погашення облігацій Мінфіном по номінальній вартості. Тобто різниця між ціною погашення $4,7 млн і ціною продажі облігацій банком осіла на компанії «Калина трейд».

bg4

ТОВ «Калина трейд» зі статутним капіталом 4,5 тис грн. була зареєстрована у Дніпропетровську в 2012 році харків’янином Михайлом Власенком. 27 листопада 2014 року – через два тижні після проведення оборудки – її очолив Дмитро Гірниченко з села Долинське Кіровоградської області. На нього ж було переписано фірму, яку до того ж перевели з Дніпропетровська до Києва на вул. Житомирську, 9б. Гірніченко є знайомим заступника голови правління «БГ Банку» Вадима Дратвера, який здійснив операцію з продажу ОВДП.