Бізнес адвоката Корбана і сина Бауліна
05.11.2015   //  

domФірма сина голови Конституційного суду відсудила у київської мерії будинок. Сьогодні ця фірма записана на адвоката Корбана.

Кілька тижнів тому громадськість бурхливо обговорювала розгляд Конституційним судом закону про люстрацію. Пікантності ситуації додавало те, що закон аналізували судді, які самі мали б попасти під люстрацію. Серед них і голова КСУ – Юрій Баулін.

Нагадаємо, що у 2014 році після втечі президента Януковича парламент проголосував за звільнення суддів Конституційного суду – тобто звільнив призначених по своїй квоті і рекомендував зробити те саме З’їзду суддів і президенту щодо суддів, призначених ними. Верховна рада прийняла це рішення, оскільки свого часу КСУ суттєво допомагав президенту-втікачу в його забаганках, зокрема повернув Януковичу Конституцію 1996 року з ширшими президентськими повноваженнями.

Президент Порошенко своїм правом не скористався. Відтак саме з його подачі Юрій Баулін очолює Конституційний суд, який і відклав на невизначений термін розгляд закону, що загрожує тисячам корумпованих чиновників.

Петро Порошенко з вдячністю прийняв символ влади з рук Юрія Бауліна, чий син відмітився на рейдерському ринку нерухомості.

Петро Порошенко з вдячністю прийняв символ влади з рук Юрія Бауліна, чий син відмітився на рейдерському ринку нерухомості.

А днями інформаційний простір розірвала ще одна новина, задавалось би не дуже пов’язана з попередньою: про затримання лідера партії «Укроп» Геннадія Корбана. Виявилось, що Корбана захищає адвокат Андрій Богдан, пов’язаний з сином голови Конституційного суду. Більше того – Богдан є кандидатом в нардепи по списку «Блоку Петра Порошенка» і має ввійти в парламент відразу, якщо хтось з «порошенківців» складе мандат при переході до виконавчої влади.

Тобто арештом Корбана займаються «порошенківські» СБУ і Генпрокуратура. А захистом помічника Коломойського займається списочник Порошенка.

Цей розклад виглядає ще цікавіше, якщо копнути у бізнес, що поєднав Бауліна і Богдана.

Свого часу ми випадково наткнулись на одну історію, і гадаємо, що вона буде цікавою для поширення. Історія ця – про будинок в м.Києві, на вул. Михайла Котельникова 25.

На початку 2000-х років Госпсуд м.Києва визнав за державою право власності на об’єкти колишнього заводу «Червоний екскаватор», серед яких був будинок площею 2086 кв.м. на вул.Котельникова, 25 – дитячий клуб юного техніка «Мрія». Одразу по тому КМДА розпорядилася передати будівлю до комунальної власності громади Святошинського району Києва. Але правонаступник заводу – ЗАТ «Атек» – майно передавати не квапився. Поки не з’ясувалося, що передавати уже нічого: будинок оформили у приватну власність люди зі зв’язками у високих кабінетах.

Виявилось, що у 2007 році така собі панянка Оксана Мотчана звернулася до Дзержинського райсуду Кривого Рогу (!) про визнання недійсним договору між фізособою (ім’я невідоме) і київською громадською організацією «Центр творчості дітей «Мрія» про створення ТОВ «Каскад». У свою чергу, ГО «Центр творчості дітей «Мрія» подало зустрічний позов, в якому просило абсолютно інше: щоб суд визнав за ГО право власності на будинок на вул.Котельникова 25.

На жаль у судовому реєстрі не збереглось рішення, за яким будівля на Котельникова в результаті цих позовів була закріплена у власності «Мрії».

Зрештою, навіть «Атек» не знав, що криворізький суд відібрав у нього київську будівлю на користь громадської організації. Про це компанія дізналась лише згодом і у 2010 році оскаржила в суді і скасувала криворізький вирок.

І лише тоді стало відомо, що «Центр творчості дітей «Мрія» начебто отримав це приміщення у 1991 році на підставі рішення профспілки заводу «Червоний екскаватор». Звісно, що профспілка ніяким власником об’єкта не була, а відтак і не мала права ним розпоряджатися.

Здавалося б після того будинок на Котельникова було вже нескладно повернути і передати в комунальну власність. Однак все виявилося не так просто.

Річ у тому, що у тому самому 2007 році майно «пішло по руках». «Центр творчості дітей «Мрія» відразу продав будинок ТОВ «Юридичні радники», а далі він опинився у власності ТОВ «Юридичні офіси».

Останні дві фірми схожі не лише назвами, вони й засновника мали одного і того ж – Олександра Бауліна, який є сином нинішнього голови Конституційного суду Юрія Бауліна.

Передавали будинок один одному ці нечужі між собою компанії нестандартним шляхом: через суд.

У 2008 році ТОВ «Юридичні офіси» подало позов до Господарського суду м.Києва до ТОВ «Юридичні радники», вимагаючи продати йому приміщення на Котельникова,25.

«Юридичні офіси» принесли нотаріально посвідчений договір, за яким «Юридичні радники» зобов’язувались у майбутньому продати їм будинок. Суддя госпсуду Сергій Ковтун (той самий, завдяки чиїм рішенням Янукович став власником «Межигір’я», а Медведчук заволодів квартирами на Грушевського, 9а) розсудив справедливо і зобов’язав договір виконати і будинок продати.

Таким чином, продаж будинку на вул. Котельникова,25 перейшов з розряду міжсобойчику в освячену судом справу. Кому ж, як не сину судді знати, що так надійніше. Адже коли право власності його фірми на будинок стали оскаржувати, то суд визнав фірму добросовісним набувачем і вирішив, що «обставини набуття Громадським об’єднанням центр творчості дітей «Мрія» прав на спірне майно… не мали істотного значення для даної справи».

Можна припустити, що ця оборудка мала покровительство і з іншого боку. Адже суддя Баулін був призначений у Конституційний суд тільки у 2008 році. До того він був всього-на-всього директором Інституту вивчення проблем злочинності Національної академії правових наук України. Але партнером його сина у фірмі «Юридичні офіси» був (і залишається до сьогодні) Ігор Пукшин, заступник голови Секретаріату президента Ющенка. В вузьких колах він був відомий як відповідальний за призначення всіх суддів в Україні. А широкому загалу відома його фірма «Пукшин і партнери», засновниками якої є сам Пукшин і Баулін-молодший.

Не нам виносити підозру фігурантам цієї історії, тому ліпше зішлемося на красномовну заяву Святошинської райдержадміністрації:

«У травні 2008 року товариством з обмеженою відповідальністю «Юридичні офіси» відбулося рейдерське захоплення нежитлового приміщення на вул.Михайла Котельникова,25».

рейдер-заява-1 рейдер-заява2-1

Щодо решти учасників цієї історії, то Центр творчості дітей «Мрія» ліквідувався у 2008 році, після продажу приміщення фірмам Бауліна-Пукшина. Директору цього центру Леоніду Клочану вже мало б виповнитися 87 років.

ЗАТ «Атек» сьогодні поринув у банкрутство на фоні гучного корпоративного конфлікту за участі бійців «Азову» нардепа Білецького і брухтовиків «КВВ».

Благополучніше за інших виглядають бенефіціари фірми «Юридичні офіси».

Син голови КСУ Олександр Баулін входив до складу засновників фірми до середини березня цього року. Тобто фірма ця для нього аж ніяк не архівна. Після його виходу з компанії там залишився Ігор Пукшин. Частка ж самого Бауліна переоформлена на Андрія Богдана, колишнього адвоката фірми «Пукшин і Партнери», а нині співзасновника юридичної фірми «Статус» і кандидата в депутати від БПП.. Цим кандидатом він став, коли між президентом і Коломойським ще не було відкритої війни, і «приватівців» на парламентські вибори 2014 року спокійно брали в список БПП. Саме «приватівцем» тоді і був Богдан, який отримав посвідчення радника губернатора Дніпропетровщини Ігоря Коломойського.

Ну, от такі перверзії української політики. Текст, зрештою, був про інше. А саме про те, що політики можуть миритись і сваритись, але на долі комунальної власності це жодним чином не відбивається. Вона однаково – приречена.

Ірина Салій, «Наші гроші»